7 کاندیدای مدیریت پایتخت

شنبه 22 جولای 2017 در 16:13


در آخرین جلسه منتخبان شورای شهر پنجم ۷گزینه نهایی شهرداری تهران از ۲۴ گزینه پیشنهادی انتخاب شدند که در ذیل چکیده‌ای از سوابق آنها را می خوانید.

۱- محمدعلی نجفی:(۲۱ رأی)

متولد ۱۳۳۰ تهران است، او در کارنامه خود ریاست بر وزارتخانه آموزش و پرورش را دارد و حتی از سوی کابینه دولت روحانی به عنوان وزیر آموزش وپرورش به مجلس معرفی شد اما نتوانست نظر نیمی از اعضای مجلس را به خود جلب کند و مدتی نیز سرپرستی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را برعهده داشت.

نجفی همچنین عضو شورای شهر سوم نیز بود و در سال ۱۳۹۲ به دنبال انتصابش به عنوان معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی از این سمت استعفاء داد. در کارنامه مدیریت وی همچنین رئیس سازمان برنامه و بودجه، وزیر فرهنگ و آموزش عالی و..به چشم می‌خورد.

۲- حسین مرعشی:(۲۰ رأی)

متولد  ۱۳۳۷، رفسنجان است. او نمایندهٔ دوره‌های پنجم و ششم مجلس شورای اسلامی بوده و دایره مسئولیت‌های او از جهاد سازندگی شروع و به سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ختم شده است. مرعشی در کارنامهٔ فعالیت‌های خود، استانداری کرمان، ریاست دفتر هاشمی رفسنجانی در دوره ریاست جمهوری وی و ریاست سازمان میراث فرهنگی و گردشگری را نیز در دوره اصلاحات دارد و در حال حاضر نیز از فعالان سیاسی اصلاح‌طلب و سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی است.

۳- الهه کولایی:(۱۶ رأی)

متولد ۱۳۳۵ و ۶۱ساله است، او در سوابق خود محقق، نویسنده و استاد علوم سیاسی دانشکده حقوق وعلوم سیاسی دانشگاه تهران، عضو شورای مرکزی و نیز دفتر سیاسی جبهه مشارکت ایران اسلامی، عضو شورای هماهنگی مجمع زنان اصلاح‌طلب است. وی همچنین نماینده مجلس ششم را داراست.

۴- محمدعلی افشانی:(۱۴ رأی)

سیاستمدار اصلاح طلب، عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی و استاندار فارس در دولت یازدهم است. وی معاون سابق وزیر آموزش و پرورش و رئیس سابق سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور بوده است. در سابقه افشانی معاونت استانداری استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان و سمنان نیز به چشم می‌خورد.

۵- حبیب الله بی طرف:(۱۲رأی)

متولد ۱۳۳۵ در یزد است،  سیاست‌مدار، مدرس دانشکده فنی دانشگاه تهران و مدیر ارشد اجرایی است که هم‌اکنون به عنوان معاون امور مهندسی، پژوهش و فناوری وزیر نفت ایران و رئیس سازمان نظام مهندسی استان تهران فعالیت می‌کند.

۶- محمدشریعتمداری:(۱۱رأی)

معاون سابق اجرایی روحانی در دولت یازدهم، جانشین رئیس‌جمهور در شورای عالی ایرانیان خارج از کشور، شورای عالی فضایی و شورای استاندارد و تحقیقات صنعتی  و وزیر  بازرگانی دولت اصلاحات و رئیس ستاد انتخاباتی روحانی در سال ۹۶ است.

۷- محسن مهرعلیزاده: (۹رأی)

معاون رئیس دولت اصلاحات، رئیس فدراسیون بین‌المللی ورزش‌های زورخانه‌ای و عضو هیأت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش است. وی در دولت اول اصلاحات استاندار خراسان و در دولت دوم اصلاحات نیز رئیس سازمان تربیت بدنی شد.

 

این ۷ نامزد نهایی، ۲ هفته وقت دارند برنامه‌های خود را به منتخبان شورای شهر تهران ارائه کنند.