گوشی HUAWEI Mate 10 Pro برنده سرعت شارژ و ظرفیت باتری بنا بر تست PHANDROID

چهارشنبه 27 دسامبر 2017 در 15:28هواوی در گوشی های سری Mate 10 خود تمام تلاش خود را به کار بسته تا از باتری های پر ظرفیتی بهره ببرد. البته این امر در گوشی های قبلی سری Mate یعنی mate 9 هم رعایت شده بود به همین دلیل انتظار کاربران از باتری های سری mate شرکت Huawei همیشه بالاست.


گوشی های Mate 10، Mate 10 Pro و PORSCHE DESIGN Mate 10 از باتری با ظرفیت ۴۰۰۰ mAh بهره می برند. این ظرفیت زیاد باتری در گوشی های mate 10 که در بین پرچم داران فعلی بازار در برندهای دیگر کاملاً بدون رقیب است. به علاوه بهره گیری از NPU در چیپ اصلی گوشی با ایجاد هوش مصنوعی در آن موجب مانیتورینگ سیستم مصرف باتری و صرفه جویی بیشتر در در آن شده است.
علاوه بر ظرفیت باتری، سیستم شارژ سریع گوشی های Mate 10 هم موجب شده که این ظرفیت زیاد باتری لزوماً به معنای زمان بیشتر شارژ نباشد بلکه برعکس، با وجود این ظرفیت زیاد باتری، سرعت شارژ گوشی های Mate 10 هم از رقبای خود در برندهای دیگر با وجود که ظرفیت باتری کمتری دارند بیشتر است!

سایت PHANDROID در جدیدترین تست خود سرعت شارژ گوشی HUAWEI Mate 10 Pro با سایر گوشی های رقیب مقایسه کرده است و نتایج جالبی به دست آورده است. در این تست مشاهده شده که زمان شارژ حداکثری این گوشی از صفر تا ۱۰۰ با الگوی زیر تنها ۱ ساعت ۲۰ دقیقه زمان برده است. این درحالیست که زمان شارژ گوشی نوت ۸ سامسونگ با وجود ظرفیت کمتر ۱ ساعت ۴۷ دقیقه می باشد.

همچنین گوشی Pixel 2 XL از زمان شارژ ۲ ساعت و ۴۳ دقیقه بهره می برد. تنها گوشی OnePlus 5T از زمان شارژ مشابه Mate 10 Pro بهره مند است که البته ظرفیت باتری آن هم از mate 10 Pro کمتر است و تنها ۳۳۰۰ mAh است.
منبع:
https://phandroid.com/2017/12/23/huawei-mate-10-pro-battery-charging-speed/