چری آریزو 6 بصورت رسمی توسط مدیران خودرو رونمایی شد+تصاویر

سه‌شنبه 5 فوریه 2019 در 16:59


روز گذشته مدیران خودرو در هتل پارسیان استقلال تهران بصورت رسمی از چری آریزو ۶ در حضور اصحاب رسانه و تعدادی از مشتریان این شرکت رونمایی کرد.در ابتدای این مراسم مدیران این شرکت در نشست خبری به تعدادی از سئوالات خبرنگاران حوزه خودرو پاسخ دادند.

قائم مقام مدیرعامل شرکت مدیران خودرو در آغاز نشست خبری اشاره کرد که مدیران خودرو در این روزهای سخت صنعت خودرو کشور سعی می کند به هر نحوی که شده خطوط تولید خود را فعال نگه دارد و با عرضه محصولات جدید روحی تازه در کالبد بازار خودرو کشور بدمد.وی افزود :ما حدود ۱۵ سال است که در بازار ایران حضور داریم و نزدیک به ۱۰ مدل خودروی مختلف را معرفی نمودیم اما هیچگاه ایران را ترک نکردیم .علی الخصوص از سال ۲۰۱۵ که محصولات خود را برند جدید معرفی نمودیم بطور متوسط سالانه دو مدل جدید به بازار ایران معرفی نمودیم. همین امر نشان از اهمیت ویژه ما به بازار ایران است. همچنین در طول این مدت حدود ۴۰۰ هزار نفر بطور مستقیم مشتری محصولات ما شدند که همین امر اعتماد به نفس بیشتری برای حضور در ایران به مدیران ما داد.ازهمین رو در این شرایط سخت هم بازار ایران را ترک نخواهیم کرد.

ایشان ادامه داد:در حال حاضر خودروهای وارداتی از بازار ایران حذف شده اند و ما متعقد هستیم که با عرضه محصولات با کیفیت خود می توانیم جای خالی ایجاد را پر نماییم.

حسین شریعت عضو هیت مدیره این شرکت در سئوال خبرنگار پردیس خودرو در خصوص نحوه قیمت گذاری محصولات چری و انتقاد های وارد به قیمت ها بالا خودروهای چری پاسخ داد:همانطور که مطلع هستید قیمت ارز در بازار از نوسان زیادی برخوردار است و قیمت گذاری در چینی شرایطی بسیار حساس است .از همین رو ما دقت بسیار زیادی در قیمت گذاری محصولات خود خواهیم داشت ،وی ادامه داد:قیمت ارز از ماه های گذشته افزایش بسیاری داشته است بطوریکه امروز قیمت گذاری تولید خودرو در ایران باید بر اساس قیمت ۸۲۰۰ تومانی ارز نیمایی صورت بگیرد هر چند ارز تخصیص داده شده به ما از سوی دولت فراتر از این اعداد و ارقام شده است.لذا اگر مبنای ما همین ارز ۸۲۰۰ تومانی بود قطعا بهای رسمی خودروهای چری و ام وی ام بسیار فراتر می رفت اما به جرات می گویم که ما در قیمت گذاری بسیار از محصولاتمان همچنان بر اساس نرخ دلار گذشته انجام شده است و سعی می کنیم که بتوانیم محصولات خود را در رنجی نگه داریم که قشر بیشتری از جامعه توانایی خرید آن را داشته باشد.چرا که بازار بیش از این کشش افزایش قیمت خودرو را ندارد.همچنین بر اساس موجودی کالا برخی از محصولات مدیران خودرو نظیر ام وی ام ۳۱۵ کمترین افزایش قیمت را تجربه کرده است.

آقای شو در خصوص میزان داخلی سازی چری آریزو ۶ گفت:از آنجایی که مونتاژ بدنه بطور کامل در ایران انجام می شود ما شرط وزارت صنعت برای ۲۰ درصد داخلی سازی رعایت کرده ایم اما به شدت با همکاری تولید کنندگان داخلی در پی بالا بردن داخلی سازی هستیم.ایشان در ادامه گفت ما در برخی از محصولات خود به ۴۰ درصد داخلی سازی دست یافته ایم.

در جریان رونمایی چری آریزو ۶ آقای بابک صدرایی مدیریت بازاریابی مدیران خودرو به توضحیاتی در خصوص این خودروی جدید پرداخت . ایشان در این خصوص گفت:شرکت چری از سال ۲۰۱۲ قراردادی را با شرکت لندروور-جگوار انگلیس بعنوان یکی از لوکس سازان جهان در خصوص انتقال فناوری و توسعه محصولات چری منعقد گردید. از این رو محصولات جدید چری از جمله آریزو ۶ با توجه به مدرن ترین تکنولوژی طراحی جهان توسعه داده شده است.

وی در خصوص طراحی این خودرو گفت:چری آریزو ۶ توسط برجسته ترین طراحان جهان شکل گرفته است که می توان در بخش های مختلف شاهد المان های روز دنیا باشیم،برای مثال نمای جانبی این خودرو کاملا شبیه به بنز CLA است و همچنین در نمای عقب آریزو ۶ می توان شمه ای ها از محصولات جگوار را مشاهده کرد،همچنین نمای داخلی خودرو بسیار شبیه آئودی A6 بوده و ادوات تنظیم مطبوع ما را به یاد رنجروور ولار خواهد انداخت

صدرایی در خصوص مشخصات فنی آریزو ۶ گفت:پلت فرم این خودرو از پلت فرم های موفق چری محسوب می گردد که با همکاری شرکت لندروور جگوار توسعه و ارتقا داده شده است. همچنین شاسی یان خودرو بسیار مستحکم بوده توسط شرکت آلمانی بنام بنتله طراحی و تولید شده است.

وی ادامه داد پیشرانه این خودرو، موتور ۱٫۵ لیتری توربو است که قدرتی برابر با ۱۴۸ اسب بخار و گشتاوری معادل ۲۱۰ نیوتن متر را در اختیار راننده قرار می دهد. این پیشرانه قبلا از این در چری آریزو ۵ توربو و چری تیگو ۷ مورد استفاده قرار گرفته بود اما جعبه دنده مورد استفاده در آریزو ۶ باید یگویم این جبعه دنده از نسل جدید جعبه دنده های های CVT شرکت چری می باشد که قابلیت تعویض دنده مصنوعی ۹ سرعته را دارد . همچنین تغییرات ایجاد شده باعث گردیده که عملکرد تعویض دنده بسیار نرم تر صورت بگیرد. همچنین این نسل از جبعه دنده های CVT چری از صدای به مراتب کمتری و موجب راندامان بهتر در مصرف سوخت می گردد. ایشان در خصوص شتاب و میزان مصرف سوخت این خودرو گفت:بر اساس تست های انجام شده در چین ،آریزو ۶ ظرف مدت زمان ۹ ثانیه توانست سرعت خود را از حالت سکون به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برساند ،همچنین مصرف سوخت این سدان چری در سیکل ترکیبی برابر با ۶٫۴ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است.

وی در انتها به معرفی امکانات ویژگی های رفاهی و ایمنی این خودرو پرداخت و در انتها تاکید کرد آریزو ۶ به مانند تمامی محصولات مدیران خودرو پیش از ورود به بازار تست های فنی و جاده ای متعددی را پشت سر گذاشته است و برخی از مشخصات این خودرو نظیر تنظیمات ECU مختص اقلیم این تنظیم شده است.

در پایان معرفی ویژگی های فنی ،مدیران خودرو قیمت رسمی آریزو ۶ را برای ایران برابر با ۲۸۹ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان اعلام کرد.همچنین میزان گارانتی این خودرو ۵ سال یا ۱۵۰ هزار کیلومتر به همراه ۲ سال سرویس رایگان در نظر گرفته شده است.

در پایاین مراسم از تعدادی از اولین مشتریان چری آریزو ۶ نیز تقدیر به عمل آمد.