سامانه جامع بانکداری بین الملل در بانک سینا رونمایی شد

دوشنبه 8 ژانویه 2018 در 19:22


بانک سینا در راستای دستیابی به اهداف استراتژیک میان مدت بر مدار استانداردهای نظام بانکی بین الملل و ارتقاء جایگاه در این حوزه، طی مراسمی ازسامانه جامع بانکداری بین الملل ( FBTI) رونمایی کرد.

 


بنا برگزارش روابط عمومی بانک سینا این مراسم با حضور مدیرعامل، قائم مقام مدیرعامل، معاونین، مدیران ستادی و نمایندگان شرکت بین المللی MISYS برگزار شد و با رونمایی از این سامانه، بانک سینا به عنوان اولین بانک ایرانی است که نسخه جدید سامانه نرم افزار جامع بانکداری بین الملل ( FBTI) را پیاده سازی واجرایی نموده است.
گفتنی است این سامانه در مقایسه با نگارش نسل قبل خود، دارای قابلیت ها و امکانات متعددی است که نقش موثرتری در تسهیل و تسریع انجام امور بانکی هموطنان در بخش خدمات ارزی وبین الملل ایفا می نماید.
مهندس پیشرو، مدیرعامل بانک سینا در مراسم رونمایی از این سامانه گفت: بانک سینا در راستای ایجاد مزیت های رقابتی و همچنین بدلیل توسعه عملیات بانکداری بین الملل،گستردگی وحجم کار و ضرورت انطباق با استانداردهای بین الملل؛ پیاده سازی سامانه جامع بانکداری بین الملل را در دستور کار قرار داد که امروز شاهد بهره برداری و اجرایی شدن این سامانه هستیم.
مدیرعامل بانک سینا با اشاره به قابلیت ها و ویژگی های متمایز این سامانه گفت: با پیاده سازی این سامانه امکان بهره مندی از کلیه محصولات وخدمات ارزی به صورت سیستمی، انعطاف پذیری مناسب سامانه در تعیین کارمزدهای عملیاتی، جامعیت سامانه در دیدن کلیه حالات وجوانب انجام عملیات محصولات پیاده سازی شده متناسب با استاندارهای جهانی، ارائه گزارشات متنوع و لحظه ای، پیاده سازی هر گونه محصول در حوزه عملیات ارزی از جمله اعتبارات اسناد ریالی و… فراهم شده است.
وی در ادامه گفت: این نرم افزار قابلیت انعطاف پذیری بر اساس نیازهای روز و بخشنامه های صادره از سوی بانک مرکزی را دارد و با توجه به اهمیت کسب درآمدهای غیر مشاع برای بانک در فضای رقابتی موجود، سامانه مذکور می تواند کمک موثری در روند فعالیت های بانک سینا باشد که امیدواریم شاهد برکت اجرایی این نرم افزار در حوزه بین الملل باشیم.