سازمان تامین اجتماعی خود را موظف به حمایت از تولید ملی و کالای داخلی می داند

جمعه 23 مارس 2018 در 13:08


مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به نامگذاری سال ۹۷ از سوی مقام معظم رهبری با عنوان سال حمایت از کالای ایرانی گفت: سازمان تامین اجتماعی منویات مقام معظم رهبری را با جدیت بیشتر در دستور کار قرار می دهد.
به گزارش اداره کل روابط‌عمومی سازمان تامین اجتماعی ، دکتر سید تقی نوربخش ضمن تبریک آغاز سال جدید به بیمه شدگان، بازنشستگان و کارفرمایان عزیز افزود: حمایت از تولید ملی و کالای داخلی جهت گیری عمده کشور در سال جاری خواهد بود و این سازمان نیز در راستای تحقق فرمایشات رهبری برنامه ریزی خواهد کرد.

وی تاکید کرد: از آن جایی که رابطه معناداری میان اشتغال و توسعه تامین اجتماعی وجود دارد و تامین اجتماعی پایدار زمینه و پیش‌نیاز دستیابی به عدالت اجتماعی است از این رو سال ۹۷ با نام‌گذاری صورت گرفته می‌تواند سال جبران کاستی‌های گذشته در زمینه حمایت واقعی و همگانی از تولید داخلی و نویدبخش جهشی قابل توجه در ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی باشد.

دکتر نوربخش با بیان اینکه اساس تشکیل سازمان تامین اجتماعی ، حمایت از نیروی مولد و کارگر کشور است، اظهار داشت: این سازمان در مقاطعی و بنا به ضرورت ، به صورت ویژه از نیروی کار حمایت کرده است که ابلاغ بخشنامه خرید کالای مصرفی داخلی برای واحدهای تابعه ، حمایت از کارگران و کارگاه‌های آسیب دیده در حادثه پلاسکو و اجرای طرح بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان از آن جمله است .

وی تصریح کرد: قطعا استفاده از ظرفیت های تولید کشور و حمایت از تولید داخلی زمینه ارتقای خدمات سازمان تامین اجتماعی به جامعه ۴۲ میلیونی تحت پوشش کشور را محقق می سازد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با تاکید بر لزوم تغییر نگاه و رفتار مصرف‌کنندگانی که به کالای ایرانی اقبال نشان نمی‌دهند، گفت: فرهنگ‌سازی تغییر رفتار مصرف‌کنندگان و ارتقای کیفی تولیدات توسط کارفرمایان بایستی هم‌زمان و دائمی باشد و این سازمان، می‌تواند هم‌عرض دستگاه‌های فرهنگی و رسانه‌ای در این حوزه‌ها نیز نقش‌آفرینی کند.
دکتر نوربخش اظهار امیدواری کرد پتانسیل‌های سازمان‌ها و نهادهای موثر کار و تولید هم‌راستای یکدیگر و در جهت تحقق شعار سال ۹۷ بکار گرفته شود.