در کنگره سراسری «برند ملی؛ اقتدار ملی» ؛ امریکا به دنبال باطل کردن دلارهای خانگی است

دوشنبه 2 جولای 2018 در 22:28


نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت خزانه‌داری امریکا با اعلام اینکه ۲۲ میلیارد دلار ارز در کشور در دست مردم است، به دنبال باطل کردن این اسکناس هاست.

در کنگره سراسری «برند ملی؛ اقتدار ملی» ؛ امریکا به دنبال باطل کردن دلارهای خانگی استبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ، علیرضا محجوب امروز در کنگره سراسری «برند ملی؛ اقتدار ملی» افزود: این موضوع در صدر تصمیمات وزارت خزانه داری امریکاست و شخص رئیس جمهور امریکا نیز به جد آن را دنبال می کند که اگر به اطلاعات بنیادی برسد ابتدا این اسکناس ها را مشکوک و بعد باطل اعلام کند.
وی گفت: هدف امریکا از این اقدام حادثه سازی است تا باعث ایجاد تجمع برای فروش دلار و پس دادن این پولها بشود.
محجوب با اشاره به اتفاقاتی که در بازار افتاد، افزود: ­همه اتفاقات از زمانی آغاز شد که عده ای ارز ۴۲۰۰ تومانی دریافت کردند اما محصولات خود را بر اساس ارز ۸ هزار تومانی به فروش رساندند.
وی گفت: اولین واکنش های بازار در این زمینه مربوط به ابزارهای منتهی به فضای مجازی، انواع گوشی ها و دستگاه های الکترونیک با واکنش وزیر ارتباطات نیز مواجه شد.
این نماینده مجلس افزود: ما باید برای حمایت از تولید علاوه بر تسهیل و تسریع تخصیص ارز از طرفی سختگیر باشیم و بدانیم اگر به تعهد خود عمل نکرده، رانت خواری کرده است و باید همه امتیازات و بدهی ها را از او اخذ کنیم.
محجوب با بیان اینکه هدف گیری مجلس و دولت حفظ تولید برای عبور از مشکلات است، گفت: در این حوزه نشان های تجاری و اهمیت دادن به کیفیت کالاها، تبلیغ آنها و معرفی درست کالاهای ایرانی اهمیت ویژه ای دارد، مجلس نیز باید در این زمینه مصوباتی داشته باشد تا شاهد شکل گیری نشان های تجاری مبتنی بر ملی و بین المللی باشیم.