حمایت از ایده های برتر درحوزه خانواده/ ثبت نام در جشنواره از فردا

سه‌شنبه 6 آگوست 2019 در 17:55


دبیر جشنواره خانواده رضوی با اشاره به اینکه ثبت نام این جشنواره از فردا آغاز می شود، گفت: ایده های برتر در حوزه خانواده مورد حمایت مالی و معنوی قرار می گیرند.

فضه السادات حسینی در نشست خبری که امروز برگزار شد، با اشاره به اینکه ثبت نام جشنواره خانواده رضوی از فردا آغاز می شود، گفت: خانواده یکی از مهمترین مسائلی است که در جوامع مطرح می شود و برای کاهش آسیب های اجتماعی باید روی خانواده برنامه ریزی کرد.

وی گفت: استفاده از تجربیات سازمان های مردم نهادی که در این حوزه فعالیت می کنند، در جهت کاهش آسیب ها و حفظ بنیاد خانواده تأثیر بسزایی دارد.

حسینی در مورد برگزاری جشنواره خانواده رضوی افزود: هر فردی که ایده ای در بحث خانواده دارد، می تواند از فردا در سایت این جشنواره ثبت نام کرده و ایده، طرح و تجربیات خود را بارگذاری کند.

دبیر جشنواره خانواده رضوی گفت: اقداماتی که حاکمیت در زمینه مباحث مربوط به خانواده و شناسایی خانواده های نیازمند انجام می دهد، نسبت به تشکل های درگیر در این حوزه تأثیرگذار نیست، بنابراین ما سعی کرده ایم از سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه خانواده و جوانان استفاده کنیم.

وی گفت: جشنواره رضوی با محورهای طرح و ایده های عملیاتی، تجربه و سوابق، تولیدات و محصولات فرهنگی آموزشی شکل گرفت و موضوعاتی مانند تسهیل ازدواج، تحکیم خانواده، مشاوره، سبک زندگی و … در دستور کار قرار گرفته است.

حسینی تصریح کرد: ثبت نام این جشنواره از ۱۵ مرداد تا ۱۵ شهریور انجام می شود و مهلت ارسال آثار نیز از ۲۰ مرداد تا ۱۰ مهرماه است و همچنین از ۱۵ مهرماه تا ۱۵ آبان ماه نیز داوری آثار ارسال شده انجام می گیرد.

به گفته وی، اعلام نتایج از اول آذرماه صورت می گیرد و قرار است از بین ایده های ارسالی، پنج ایده برتر مورد حمایت مادی و معنوی قرار گیرند.