آرشیو اخبار فرهنگی

«صفحه‌نو» با تهیه‌کنندگی مجتبا میرتهماسب به تماشاخونه» آمد

شنبه 27 می 2023 در 17:12

ایستگاه اخبار:مسترکلاس‌های آموزشی «صفحه‌نو» با حضور استادان متخصص و صاحب‌سبک در حوزه‌های مختلف به کارگردانی و تهیه‌کنندگی مجتبا میرتهماسب از روز سه‌شنبه ۱۶ خردادماه ساعت ۱۲ ظهر به‌ طور اختصاصی و رایگان در پلتفرم «تماشاخونه» عرضه می‌شوند.

ادامه ...

با حضور برگزیدگان تئاتر، موسیقی، سینما، عکس، معماری و پژوهش برگزار شد

شنبه 15 آوریل 2023 در 17:11

هنرمندان شاخص و برگزیده رشته‌های سینما، تئاتر، موسیقی، عکس، معماری و پژوهش سال هنر انقلاب در حوزه هنری تقدیر شدند.

ادامه ...

تقدیر از چهره های برگزیده هنر انقلاب

شنبه 15 آوریل 2023 در 17:10

در نخستین شب تقدیری چهره‌های سال هنر انقلاب که شامگاه ۲۶ فروردین برگزار شد، هنرمندان برگزیده رشته‌های سینما، تئاتر، موسیقی، عکس، معماری و پژوهش سال هنر انقلاب در حوزه هنری تقدیر شدند.

ادامه ...

نشست خبری هفته هنر انقلاب با عنوان هنر متعهد به حقیقت برگزار شد

یکشنبه 9 آوریل 2023 در 19:14

نشست خبری هفته هنر انقلاب، با عنوان «هنر متعهد به حقیقت» و با حضور علی فروزانفر معاون هنری حوزه هنری و دبیر هفته هنر انقلاب و علی قربانی مدیرعامل مؤسسه سپهر سوره هنر در تماشاخانه مهر حوزه هنری ۱۹ فروردین ۱۴۰۲ برگزار شد.

ادامه ...

لغو اجراهایی در جشنواره تئاتر فجر، قیمت بلیت‌های فیلم فجر

یکشنبه 29 ژانویه 2023 در 15:39

لغو اجراهایی از اردن و روسیه در جشنواره تئاتر فجر، اعلام زمان فروش و قیمت بلیت‌های جشنواره فیلم فجر، حاشیه‌هایی از نامزدهای اسکار و پیش‌بینی ترافیک سفر تا ۵ فروردین‌ماه از خبرهای مهم روز شنبه هشتم بهمن ماه بودند.   هشتمین روز جشنواره چهل و یکم تئاتر فجر در حالی آغاز شد که اجرای نمایش «قطار باقوره» از کشور اردن که قرار بود در این روز روی صحنه برود، لغو شد. این در حالی است که در بخش صحنه‌ای میزبان ۸ اثر نمایشی بوده که در تالارهای میزبان این جشنواره اجرا دارند. ضمن اینکه در این روز تالار مولوی و تماشاخانه سنگلج اجرایی نداشته‌اند. در ادامه …

ادامه ...

«سینما» قابل تحریم نیست/فشار به مستندسازان برای انصراف از «حقیقت»

پنج‌شنبه 8 دسامبر 2022 در 23:06

نشست رسانه‌ای شانزدهمین جشنواره بین‌المللی سینمای مستند ایران «سینماحقیقت» با حضور محمد حمیدی‌مقدم دبیر این رویداد برگزار شد.

ادامه ...

«آنجلینا» و «ماهر» متقاضی «سینماحقیقت»: قصه ازدواج دختر روستایی موضوع یک مستند

شنبه 19 نوامبر 2022 در 17:39

مستند «آنجلینا» به تهیه‌کنندگی سیدمحمدجواد سعیدی و کارگردانی رضا دانش‌پژوه روایتی از ازدواج عجیب یک دختر در استان کهگیلویه و بویراحمد است.

ادامه ...

شالویی: شعر و ادب ایران زبانزد همه مردم جهان است/ نقش شهریار در اعتلای ادبیات معاصر بی‌بدیل است

چهارشنبه 14 سپتامبر 2022 در 15:25

ایستگاه اخبار:دستیار ارشد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به جایگاه بالای شعرای گذشته و معاصر ایران در جهان گفت: ایران در دنیا به شعر، ادب و تمدنش شناخته شده است.

ادامه ...

مستند گمشده در تاریخ به کارگردانی یاسر شاهسواری

یکشنبه 11 سپتامبر 2022 در 22:25

یاسرشاهسواری اظهارداشت:پس ازساخت مستندسه گانه سینمایی ایران (بازگشت،مردی بنام ساموئل،خاطرات گمشده)باانبوهی ازتصاویراستفاده نشده دراین مستندهامواجه شده وپس ازبازبینی برآن شدیم باتکمیل کردن وگرفتن تصاویرمجموعه مستندشش قسمتی بانام گمشده در تاریخ راتهیه وتولیدنماییم.

ادامه ...

آغاز جشنواره “تئاتر مقاومت” از پیاده‌روی اربعین/ تابع ستاد اربعین هستیم

چهارشنبه 31 آگوست 2022 در 18:35

دبیر هجدهمین جشنواره تئاتر مقاومت با اشاره به اضافه شدن بخش بین‌المللی به این رویداد گفت: جشنواره از پیاده‌روی اربعین آغاز می‌شود، اما با توجه به تحولات اخیر عراق تابع ستاد مرکزی اربعین هستیم.

ادامه ...