10 عنوان کتاب زیباسازی رونمایی شد

سه‌شنبه 12 مارس 2019 در 20:34


همزمان با ۲۱ اسفند روز زیباسازی ۱۰ عنوان کتاب توسط سازمان زیباسازی تهران در این خصوص رونمایی شد. معاون برنامه ریزی و توسعه این سازمان در این آئین گفت: تلاش می کنیم به حوزه تخصصی کتاب ورود کنیم چراکه این موضوع نیاز دانشجویان و فارغ التحصیلان است.
بهروز فتحی ادامه داد: از سال ۸۹ که انتشارات سازمان زیباسازی فعالیت خود را آغاز کرد نزدیک به ۳۰۰عنوان کتاب در موضوعات مختلف ترجمه، تالیف و منتشر شد.
معاون برنامه ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران با تاکید بر اینکه این ۳۰۰ عنوان کتاب به ارتقاء بخشی از دانش فنی کارشناسان، دانشجویان و فارغ التحصیلان این رشته کمک خواهد کرد، گفت: تقریبا ۶۶ عنوان انتشاراتی در سال جدید داشتیم که از این رقم، تعدادی به صورت محدود بوده و یا قیمت گذاری نشده است.
فتحی ادامه داد: بیش از ۳۵ عنوان کتاب وارد چرخه توزیع کتاب شده که قابل بهره برداری برای عموم است.
به گفته وی، همچنین تعدادی کتاب به صورت دیجیتال منتشر شده که از اوایل سال آینده علاقه مندان می توانند در سایت سازمان به آنها دسترسی داشته باشند.
فتحی با بیان اینکه ۱۴عنوان کتاب نفیس توسط سازمان منتشر شده است، تصریح کرد: همچنین بیش از ۵۰ عنوان کتاب تخصصی و دانشگاهی و ۲۰ عنوان کتاب دو زبانه تهران پژوهشی، ۳۳ عنوان مجموعه ضوابط و مقررات شهری، ۵۳ عنوان مجموعه دانش زیباسازی، ۲۷ عنوان نشریه تخصصی، ۲ عنوان کتاب های مطالعات سیاستی طی دوران فعالیت انتشارات سازمان منتشر شده است.
معاون برنامه ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران با اشاره به اینکه از نیمه اول امسال ۱۸ عنوان کتاب منتشر شده است، گفت: یک عنوان تجدید چاپ، ۱۶ عنوان کتاب تولیدی که از این تعداد ۱۱ مورد تالیفی و ۴ مورد ترجمه ای و یک عنوان نیز سامانه آماری بوده است.
فتحی ادامه داد: در نیمه دوم امسال ۳۸ عنوان کتاب منتشر شده که از این تعداد ۳۵ عنوان تالیفی ، ۱۱ مورد ترجمه ای و ۲ عنوان تجدید چاپ بوده است.
فتحی با تاکید بر اینکه با چند ناشر معتبر در خصوص توزیع کتاب قرارداد بسته ایم، گفت: با سایت ها و پایگاه های فروش اینترنتی کتاب هم تفاهم نامه بسته شده تا دسترسی راحت تر برای عموم را فراهم کند.
معاون برنامه ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران یادآور شد: برای سال آینده دو برنامه مهم در خصوص تجدید چاپ کتاب های کمیابی که حق رایت آن در اختیار سازمان است و همچنین گسترده تر کردن سیستم توزیع انتشارات سازمان که در همه نقاط کشور افراد بتوانند به آن دسترسی داشته باشند را انجام خواهیم داد.