در بازدید ریاست فرهنگی اکو از نمایشگاه شهرآفتاب مطرح شد: این شهر متعلق به همه ملتهاست/ تفاهم نامه همکاری بین اکو و نمایشگاه شهرآفتاب امضا می شود

سه‌شنبه 12 ژانویه 2021 در 23:35


ریاست موسسه فرهنگی سازمان همکاری های اقتصادی (اکو) گفت: امکانات شهرآفتاب بسیار بی نظیر است و امیدواریم به زودی شاهد همکاریهای اکو و این نمایشگاه باشیم، زیرا این شهر می تواند متعلق به فعالیت فرهنگی و اقتصادی همه کشورها و ملت ها باشد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل نمایشگاه شهرآفتاب، سرور بختی ریاست موسسه فرهنگی( اکو ) از مجموعه نمایشگاه های بین المللی شهرآفتاب بازدید و در ادامه با محمدرئوف قادری مدیرعامل نمایشگاه دیدار کرد.

محمدرئوف قادری در ابتدای این جلسه با اشاره به مشترکات تاریخ تمدنی بسیار میان ایران و کشورهای عضوسازمان همکاری اقتصادی(اکو) اظهار داشت: کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصادی( اکو) که دارای فرهنگ و تاریخ مشترک هستند در یکی از استراتژیک ترین مناطق جهان واقع شده اند که نیاز است همکاری های فرهنگی و اقتصادی ما بین این کشورها بیش از پیش گسترش یابد.

مدیرعامل نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب با معرفی بخشهای مختلف نمایشگاهی شهرآفتاب و اشاره به سه استراتژی تعریف شده برای این مجموعه گفت: با تکمیل بخشهای باقیمانده شهر آفتاب و به سرانجام رسیدن انتقال نمایشگاه ها،ایجاد شهر نمایشگاهی و منطقه آزاد اقتصادی و تجاری، شاهد یکی از بزرگترین مجموعه های نمایشگاهی در خاورمیانه خواهیم بود.

وی افزود: مجموعه نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب با تمامی امکانات و ظرفیت های خود آماده همکاری با تمامی کشورها به ویژه سازمان همکاری اقتصادی( اکو) در زمینه های اقتصادی و فرهنگی است.

در ادامه این جلسه سرور بختی با بیان اینکه انتظار نداشتم با چنین مجموعه بی نظیری مواجه شوم، اظهار داشت: با تعریف سه استراتژی توسط آقای قادری مطمئن هستم که این نمایشگاه تبدیل به یک برند خواهد شد و با این توضیحات مشخص است که کشور ایران تلاش دارد تا یکی از مجهزترین نمایشگاه های منطقه را داشته باشد.

ریاست فرهنگی اکو با اشاره به اینکه امکانات فراوان و بی نظیری در این مجموعه نمایشگاهی است، بیان کرد: من همینجا اعلام می کنم که آماده همکاری با این مجموعه عظیم هستیم و امیدوارم با تشکیل اتاق فکر و تعریف چند پروژه فرهنگی و نمایشگاهی بتوانیم به بهترین نحو از شهرآفتاب برای اهداف مشترک استفاده کنیم.

گفتنی است مؤسسه فرهنگی اکو نهاد فرهنگی سازمان همکاری‌های اقتصادی (اکو) است که در سال ۱۳۷۴ تأسیس شده ‌است و مرکز آن در ایران (شهر تهران) می‌باشد. وظیفه این بنیاد گسترش همکاری و تبادلات فرهنگی و اقتصادی میان کشورهای عضو اکو( ایران، تاجیکستان، پاکستان، ترکیه، افغانستان، آذربایجان، قزاقستان، قرقیزستان،ترکمنستان و ازبکستان) است.