خلاقیت و نوآوری نیاز صنعت اسباب بازی کشور است

دوشنبه 10 سپتامبر 2018 در 16:33


نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: برگزاری نمایشگاه هایی همچون نمایشگاه مادر و کودک، تشویق و ترغیب مردم به استفاده بیشتر از کالای داخلی را به همراه دارد.

خانم دکتر ذوالقدر در حاشیه نهمین نمایشگاه بین المللی مادر، کودک و نوزاد با بیان این مطلب گفت: صنعت کشور در تولید اسباب بازی ضعف هایی دارد که مهنترین آن “خلاقیت و نوآوری” است.
وی برگزاری نمایشگاه ها را یک گردهمایی برای تولیدکنندگان و بازدیدکنندگان دانست که می توانند نسبت به جمع آوری ایده ها و طرح های گوناگون برای تولیدات بهتر و بیشتر اقدام کنند.
خانم دکتر ذوالقدر پیشنهاد داد تا در نمایشگاه های مرتبط با خانواده و کودکان، کارگروه های تخصصی به منظور کشف نیروهای خلاق، کارآفرین و زنده کردن بازی های سنتی شکل گیرد تا شاهد تحول و پیشرفت در صنعت اسباب بازی کشور باشیم.
نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: ردیف بودجه ای برای حمایت از تولید محصولات فرهنگی که نیازمند حمایت هستند نیز دیده شده است که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی متولی تخصیص آن به واجدان شرایط است.
وی در پایان از تشکیل کمیته فضای مجازی در کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خبر داد تا بیشتر از گذشته ضمن رصد و آسیب شناسی این حوزه، شاهد برنامه ریزی های هدفمند و پایه ای به منظور حضور هوشمندانه در فضای مجازی باشیم.
یادآور می شود نهمین نمایشگاه بین المللی مادر، نوزاد و کودک از ۱۵ شهریورماه جاری آغاز بکار کرد و با استقبال پر شور و بی نظیر مردم، علاقمندان و بازدیدکنندگان به همراه برخی مسئولان ارشد کشور و تنی چند از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی همراه بود و این نمایشگاه ۱۹ شهریورماه به کار خود خاتمه داد.