تجلیل از آفرینندگان هنر و ادبیات کودک و نوجوان

جمعه 13 جولای 2018 در 15:52


ایستگاه اخبار:آیین تجلیل از آفرینندگان هنر و ادبیات کودک و نوجوان برگزار شد. این آیین عصر چهارشنبه گذشته با موضوع «هنر و ادبیات کودک و نوجوان دیروز، امروز، فردا» با هدف معرفی، حمایت و تکریم از فعالان حوزه کودک و نوجوان که از گذشته تاکنون برای کودکان دیروز، امروز و فردای این مرز و بوم خاطره آفریده‌اند، برگزار شد.

 

در این آیین محمدعلی دارایی مدیرعامل خانه فرهنگ و هنر آفرین با اشاره به اینکه قرار است این خانه فرهنگی و هنری منظره زیبایی برای نسل اثرگذار باشد، اظهار داشت: جشن آفرین تلاش می کند مفاخر هنر و ادبیات کودک و نوجوان را به نسل امروز معرفی کند تا این نسل ضمن شناخت خالقان فرهنگ و هنر به داشته‌های تاریخی‌ اش افتخار کند. وی با اعلام بعضی از برنامه های خانه آفرین گفت: طی روزهای آینده باشگاه خبرآفرین و صداآفرین با محوریت تولید و انتشار اخبار و تولید محتوا توسط کودکان و نوجوانان ایران زمین آغاز به کار می کند.

 

در ادامه مصطفی رحماندوست نویسنده و شاعر نام آشنای حوزه کودکان گفت: خدا را شاکرم که بعد از ۴۰ سال فعالیت برای کودکان احساس می کنم کاری که باید انجام می دادم را در طول این سال ها انجام دادم. وی افزود: امیدوارم دعوت از پیشکسوتان ادامه داشته باشد و خداوند توفیق دهد تا برای کودکان سرزمینم قصه بگویم و داستان بنویسم.

 

بهروز غریب پور کارگردان نیز در این آیین گفت: افتخار می‌کنم در سرزمینم هر کجا ویرانه ای بوده و هر کجا استعداد آبادانی وجود داشته در جای جای این کشور عزیز توانستم به سهم خود ادای دین کنم. وی افزود: متاسفانه اگر در دنیای روشنفکری امروز کسی قلم بزند یا کسی در حوزه فلسفه یا تاریخ بنویسد، فکر می کنند شان آن نویسنده بالاتر از نویسنده ای است که برای کودکان قلم می‌زند و این مایه تاسف است.

 

در ادامه برنامه تندیس صدآفرین با حضور نورالدین جعفری قائم مقام معاونت صدای صدا و سیما، حمیدرضا امیری نیا رییس هیات مدیره تین تاک اپراتور تخصصی کودک و نوجوان و خسرو سلجوقی عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات ایران به بهروز غریب پور (کارگردان)، مصطفی رحماندوست (نویسنده و شاعر)، رضا بابک (کارگردان و بازیگر)، عذرا وکیلی (گوینده رادیو)، صادق صندوقی (خالق کارت صدآفرین و نقاش)، فرشته طائرپور (تهیه کننده)، محمود برآبادی (نویسنده)، فریدون عموزاده خلیلی( نویسنده و روزنامه نگار) اهدا شد. شاهنامه خوانی کودکان از دیگر بخش های این آیین بود، اجرای هنری «جشن آفرین» بر عهده علی فروتن و حمید گلی بود.