ایستادگی برابر ظلم راهبرد سازمان پدافند غیرعامل است

یکشنبه 28 اکتبر 2018 در 22:30


رئیس سازمان پدافند غیرعامل، ایستادگی برابر ظلم را از راهبردهای سازمان پدافند غیرعامل دانست.

سردار غلامرضا جلالی بعدازظهر امروز در نشست خبری خود که در سازمان پدافند غیرعامل کشور برگزار شد گفت: امسال در آستانه شانزدهمین سال تأسیس سازمان پدافند غیرعامل کشور به دستور رهبر معظم انقلاب اسلامی هستیم که شناخت انواع تهدیدها و کاهش آسیب‌پذیری از وظایف این سازمان است.

وی در رابطه با توان بازدارندگی و ارتقای پایداری گفت: این سازمان تلاش کرده تا به‌عنوان سازمان حاکمیتی بین نهادهای دولتی و بخش خصوص باشد و توانمندسازی را راهبری کند.

جلالی با اشاره به راهپیمایی اربعین حسینی و اینکه این راهپیمایی عظیم نماد ایستادگی‌ در برابر دشمن است، خاطرنشان کرد: عاشورا و اربعین یعنی ایستادگی در برابر ظلم که راهبرد سازمان پدافند غیرعامل هم بر اساس همین پیام هدف‌گذاری شده است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه در تشخیص تهدید، بعضی دستگاه‌ها با ما همراهند و بعضی خیر؛ گفت: امروز جنبه‌های تهدید متنوع است و با همکاری‌ ارتش، سپاه، وزارت دفاع و بسیج، تهدیدها شناسایی شده‌اند و خوشبختانه عمده سلاح‌های دفاعی در داخل تولید می‌شوند.

وی ادامه داد: یکی از کارویژه‌های سازمان پدافند غیرعامل کشور، نمایش قدرت بازدارندگی است و جمع محصول قدرت دفاعی کشور در حوزه سخت و نرم، قدرت بازدارندگی را به ارمغان آورده‌اند.

جلالی در ادامه به تهدیدهای غیرنظامی اشاره کرد و گفت: اولین تهدید در این حوزه جنگ اقتصادی است و در ادبیات آمریکایی‌ها اصطلاح‌هایی در این باره به‌کار برده می‌شود که باید در دانشگاه‌های نظامی و غیرنظامی بررسی شوند. دومین تهدید دشمن، استفاده از تمام ظرفیت‌های شبکه‌های پولی و مالی و دیپلماتیک برای اعمال فشار بر ماست.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور به تهدیدهای ترکیبی اشاره کرد و گفت: در این مورد چهار یا پنج حوزه در هم ترکیب می‌شوند که ابزار رسانه و شبکه‌های اجتماعی از جمله آن‌ها هستند.

وی ادامه داد: امروز نیازمند درک واحد از تهدید هستیم و نباید تهدید را سیاسی کنیم و چون این سازمان یک سازمان حاکمیتی است، انتظار داریم نهادهای دولتی و خصوصی شناخت واحد، علمی و هم‌افزا از دشمن داشته باشند تا با همدلی و یکی کردن قلوب، تهدیدها را خنثی کنیم.

جلالی در ادامه به ارائه طرحی برای کمیسیون امنیت ملی اشاره کرد و گفت: بعد از تصویب این طرح، سازمان پدافند غیرعامل کشور به عضویت شورای‌عالی امنیت ملی، شورای‌عالی فضای مجازی، شورای نگهبان، شورای شهرسازی، شورای ایمنی، زیستی و ترافیک درخواهد آمد.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور ادامه داد: همچنین امسال پنجمین نمایشگاه محصول‌های پدافند سایبری کشور راه‌اندازی خواهد شد و ۲۰ محصول در این نمایشگاه که با همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان ساخته شده‌اند رونمایی می‌شوند و نیز رزمایشی را در این هفته برای کنترل سیگنال‌رسانی خواهیم داشت که با نظارت صداوسیما و وزارت ارتباطات انجام می‌شود و در ادامه هفته پدافند غیرعامل تصمیم داریم با همکاری وزارت نیرو، نفت و قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) از مرکز ملی دیسپیچینگ گاز که اخیراً از آن بهره‌برداری آزمایشی داشتیم با حضور مسئولان رونمایی رسمی شود.

جلالی در ادامه در پاسخ به پرسشی در رابطه با امنیت پیام‌رسان‌های داخلی گفت: چیزی به نام کنترل اطلاعاتی در این رسانه‌ها وجود ندارند.