۷۰ درصد از صنایع دستی توسط زنان تولید می‌شود

شنبه 8 سپتامبر 2018 در 19:55


معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با اشاره به سهم زنان در حوزه اقتصادی گفت: ۷۰ درصد از صنایع دستی در کشور توسط زنان تولید می‌شود.

معصومه ابتکار در مراسم افتتاح سیزدهمین نمایشگاه زنان و تولید ملی که عصر امروز با حضور محمدعلی افشانی شهردار تهران، شهربانو امانی و زهرا نژاد بهرام از اعضای شورای شهر تهران در بوستان گفتگو برگزار شد، اظهار کرد: ابتدا یاد شهدای هفدهم شهریورماه و بخصوص یکی از بانوان شهید این روز را به نام محبوبه دانش گرامی می‌داریم. و یاد این واقعیت که خون شهدا برای استحکام مبانی کشور که در دوران انقلاب و چه در دوران دفاع مقدس در هم آمیخته شده است.

وی در ادامه از شهردار تهران به دلیل تلاشهایش در حوزه توجه به زنان و انتصاباتش در مجموعه مدیریت شهری تشکر کرد و گفت: برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی نمونه بارز حمایت از زنان سرپرست خانوار است و در واقع زمینه ای برای عرصه مدیریت زنان و حضور آنها در جامعه است که البته این اقدام به صورت یک برنامه ملی درآمده است و شهرداران سایر شهرها نیز می‌توانند این مسیر را در پیش بگیرند و فضا را برای زنان توانمند فراهم کنند.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری تصریح کرد: در همین راستا دولت تسهیلات پایداری برای حمایت از اشتغال زنان درنظر گرفته است و در طرح ها و سیاست‌های دولت دوازدهم و همچنین برنامه ششم توسعه این طرحها در حال اجراست که یکی از مسائلی که مورد توجه قرار دارد بحث بازاریابی برای فروش محصولات زنان سرپرست خانوار است.

ابتکار با بیان اینکه ۷۰ درصد از صنایع دستی در کشور توسط زنان تولید می‌شود گفت: مسئله بازاریابی مسئله مهمی است و یکی از کارهای حمایتی است و شهرداری ها باید در این مسیر از شهرداری تهران الگوبرداری کنند. ضمن اینکه معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری همکاری خوبی را با مجموعه ستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در شهرداری داشته و دارد و یکی از زمینه‌های توسعه کارآفرینی همین موارد است.

وی با بیان اینکه تقویت و ارتقای وضعیت خانواده مورد توجه معاونت مربوطه قرار دارد، بیان کرد: توجه به لباسهای سنتی و هنری اقوام ایرانی از موضوعاتی است که مورد توجه قرار دارد و در این زمینه معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری اقداماتی را انجام داده است.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با اشاره به مشارکت اقتصادی زنان در جامعه گفت: براساس گزارشاتی بدست آمده در سال ۹۶، ۶۰ الای ۷۰ درصد از فعالیتهای زنان در بخشهای غیررسمی و مشاغل خانگی بوده و ما باید بتوانیم تدابیر لازم را برای حمایت از این مشاغل فراهم کنیم.