پیام دکتر همتی به همکاران بیمه مرکزی و صنعت بیمه در سراسر کشور

یکشنبه 8 جولای 2018 در 17:25


همکاران محترم و گرامی بیمه مرکزی و صنعت بیمه در سراسر کشور

با سلام و احترام؛
اینک که تصمیم ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران و سایر مسئولین محترم نظام برآن شده است که اینجانب به عنوان سفیر جمهوری اسلامی ایران در کشور چین ادامه خدمت بدهم چند جمله‌ای را به رسم خداحافظی از جمع صمیمی و همراهان عزیز صنعت بیمه کشور بیان می‌نمایم:
تقدیر این بود که دوره ۱۳ ساله قبلی مسئولیت اینجانب در بیمه مرکزی با دوره دو ساله اخیر تکمیل و این افتخار برای اینجانب حاصل شود که به مدت ۱۵ سال هدایت صنعت بیمه کشور را به عهده داشته باشم و در خدمت تلاشگران و فعالین این صنعت در بیمه مرکزی، شرکت‌های بیمه، نمایندگان، کارگزاران، ارزیابان خسارت، اکچوئرها … و بیمه‌گذاران عزیز قرار گیرم.
در این دوره دو ساله تلاش عمده من مصروف ایجاد محیطی همراه با آرامش و تفاهم برای ادامه فعالیت رشد یابنده صنعت بیمه بود. علیرغم مشکلات موجود در بازارهای مالی در این مدت، صنعت بیمه کشور بطور مستمر به توسعه خود ادامه داد و مقام ناظر توانست اقدامات اصلاحی و هدایتی لازم را برای عملکرد بهتر صنعت محقق سازد.
تصویب و ابلاغ آیین‌نامه‌های حاکمیت شرکتی، تقویت ذخایر فنی و تکمیلی شرکت‌های بیمه، اجرای قانون جدید بیمه شخص‌ثالث و کنترل روند ضریب خسارت بیمه شخص‌ثالث، رشد و اعتلای بیمه‌های عمر پس‌انداز، احیاء مجدد روابط بیمه اتکایی و اخذ پوشش‌های اتکایی از بیمه‌گران غربی پس از برجام، تکمیل و توسعه سیستم نظارت و هدایت الکترونیکی بیمه (سنهاب) و کسب رتبه اول بین ۹۳ دستگاه اجرایی کشور و شروع اجرای کد یکتا برای بیمه‌نامه‌ها جهت کنترل و نظارت بیشتر، تفکیک حساب‌های بیمه‌های عمر و غیرعمر و شروع تخصصی کردن بیمه‌ها، پی‌گیری و تکمیل سرمایه مورد لزوم عمده شرکت‌های بیمه و از همه مهمتر رسیدن ضریب نفوذ بیمه به رقم ۲/۳ درصد در پایان سال ۱۳۹۶ بود.
همه این موارد و دهها اقدام دیگر که در حوصله این پیام خداحافظی نیست، نتیجه یک تلاش جمعی و اعتماد متقابل بین خانواده صنعت بیمه بود. من وظیفه خود می‌دانم از هیئت عامل محترم و سایر همکاران در بیمه مرکزی، مدیران محترم ارشد شرکت‌های بیمه، کارشناسان و سایر فعالین محترم صنعت بیمه به خاطر همراهی و حمایت‌هایشان قدردانی نمایم.

ممنون بابت همه محبت‌هایتان
ارادتمند: عبدالناصر همتی