پرداخت 426 هزار میلیارد ریال تسهیلات به 940 هزار فعال اقتصادی توسط بانک سپه

دوشنبه 4 ژوئن 2018 در 12:48


ایستگاه اخبار: مدیر عامل بانک سپه گفت: این بانک برای حمایت از بخش های مختلف اقتصادی کشور به ۹۴۰ هزار شخص حقیقی و حقوقی طی دو سال اخیر تسهیلات پرداخت کرده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بانک سپه، محمدکاظم چقازردی ضمن تبریک نود و چهارمین سالگرد تأسیس نخستین بانک ایرانی، افزود: رقم تسهیلات پرداختی بانک سپه به بخش های صنعت و معدن، کشاورزی، مسکن وساختمان، بازرگانی و خدمات طی دو سال اخیر ۴۲۶ هزار میلیارد ریال بوده است.
وی ضمن تأکید بر حمایت بانک سپه از سیاست های اقتصادی دولت، تصریح کرد: اعطای تسهیلات به فعالان اقتصادی در بخش های مختلف برای کمک به رونق تولید و اشتغال طی دو سال اخیر روند رو به رشد داشت و از رقم ۱۹۶ هزار میلیارد ریال در سال ۱۳۹۵ به ۲۰۲ هزار میلیارد ریال در سال گذشته رسید.

* ۲۷۷ هزار واحد صنعتی از بانک سپه ۲۰۵ هزارمیلیاردریال تسهیلات گرفتند
رئیس هیئت مدیره بانک سپه با بیان اینکه بیشترین میزان تسهیلات توسط بانک سپه طی دو سال اخیر به بخش صنعت و معدن اختصاص یافت، اظهار داشت: در این مدت ۲۷۷ هزار و ۵۲۰ فعال اقتصادی در بخش صنعت و معدن از سراسر کشور ۲۰۵ هزار و ۳۸۰ میلیارد ریال تسهیلات از بانک سپه دریافت کردند.

* روند رو به رشد پرداخت تسهیلات به بخش صنعت
وی افزود: پرداخت تسهیلات به فعالان بخش صنعت و معدن توسط بانک سپه طی دو سال اخیر روند روبه رشد داشت و از ۹۳ هزار میلیارد ریال در سال ۹۵ به ۱۱۲ هزار و ۴۳۶ میلیارد ریال در سال ۹۶ رسید که ۱۹ هزار و ۴۳۶ میلیارد ریال رشد نشان می دهد.

* پرداخت ۳۹ هزار میلیارد ریال تسهیلات به۱۰۷ هزار فعال حوزه بخش کشاورزی
چقازردی ضمن تأکید بر ضرورت توجه بانک ها به امنیت تأمین مواد غذایی کشور، تصریح کرد: بانک سپه طی سال های اخیر علاوه بر مشارکت در طرح های کلان حوزه بخش کشاورزی نظیر؛ خرید محصولات استراتژیک کشاورزی از تولید کنندگان با منابع داخلی بانک، با راه اندازی سامانه های مختلف و پرداخت تسهیلات در این حوزه گام های مؤثری در کمک به توسعه بخش کشاورزی کشور برداشته است.
وی اظهار داشت: بانک سپه طی دو سال اخیر به ۱۰۷هزار و ۴۶۴ فعال حوزه بخش کشاورزی ۳۹ هزار و ۶۶۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرده است.

* رشد ۷۷۰۰ میلیارد ریالی پرداخت تسهیلات به بخش کشاورزی
مدیر عامل بانک سپه از روند روبه رشد اعطای تسهیلات به فعالان بخش کشاورزی در این بانک طی دو سال اخیر خبر داد و گفت: رقم تسهیلات پرداختی بانک سپه به بخش کشاورزی در سراسر کشور از ۱۶ هزار میلیارد ریال سال ۹۵ به ۲۳ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال در سال ۹۶ رسید که رشد ۷ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال نشان می دهد.

* ۱۳۲ هزار فعال حوزه مسکن و ساختمان از بانک سپه ۳۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات گرفتند
چقازردی به ضرورت نقش آفرینی نظام بانکی کشور در کمک به رونق بخش مسکن و ساختمان کشور اشاره کرد و گفت: بانک سپه برای حمایت از رونق این بخش طی دو سال اخیر به ۱۳۲هزار فعال حوزه مسکن ساختمان ۳۴ هزار و ۲۵۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرده است.

* پرداخت ۱۰۴ هزارمیلیارد ریال تسهیلات به ۱۰۷هزار فعال بخش بازرگانی برای تقویت بخش تقاضا و کمک به خروج از رکود
رئیس هیئت مدیره بانک سپه گفت: با توجه به نامگذاری چندسال اخیر با محوریت حمایت از تولید و اشتغال از سوی مقام معظم رهبری، بانک سپه سعی کرد عمده پرداخت تسهیلات بخش بازرگانی را هم به سمت فعالانی که مواد اولیه و ماشین آلات مورد نیاز تولید را تأمین می کنند سوق دهد.
وی ادامه داد: بانک سپه در دو سال اخیر به ۱۰۷هزار فعال حوزه بخش بازرگانی ۱۰۴ هزار و ۸۸۵ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرده است.
چقازردی خاطر نشان کرد: روند رشد پرداخت تسهیلات بانک سپه به فعالان بخش بازرگانی در دو سال اخیر شیب ملایمی داشته و از رقم ۵۰ هزار میلیارد ریال به حدود ۵۴ هزار میلیارد ریال در سال گذشته رسیده است.

* پرداخت تسهیلات به ۳۱۵ هزار فعال حوزه خدمات
مدیر عامل بانک سپه در خصوص میزان تسهیلات اعطایی این بانک به بخش خدمات طی دو سال اخیر، گفت: در این مدت ۴۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات توسط بانک سپه به ۳۱۵ هزار و ۷۰۰ فعال حوزه بخش خدمات پرداخت شده است.
نخستین بانک ایرانی در ۱۴ اردیبهشت ماه سال ۱۳۰۴ با سرمایه ۳ میلیون ۸۸۳ هزار و ۹۵۰ ریال تأسیس شد و در ۲۴ اسفند همان سال اولین شعبه بانک سپه در شهر رشت افتتاح شد. اکنون این بانک با نزدیک به یک قرن تجربه به عنوان یکی از مهمترین نهادهای مالی و اقتصادی کشور توانسته با جذب سرمایه های سرگردان جامعه و سوق دادن آن به سمت فعالیتهای مولد اقتصادی در جهت تحقق اهداف اقتصادی کلان کشور مشارکتی مؤثر و مطلوب داشته باشد. در عرصه بین المللی نیز با ایجاد واحدهای بانکی در کشورهایی چون آلمان، ایتالیا و فرانسه و همچنین بانک بین المللی سپه انگلستان، در ارائه خدمات ارزی از جایگاه ارزنده ای برخوردار است.