پرداخت هزینه برای کاهش تلفات با اصول بنگاه‌داری صنعت بیمه منافاتی ندارد

یکشنبه 1 سپتامبر 2019 در 19:24


ایستگاه اخبار:تبادل اطلاعات و تحلیل داده های مشترک می‌تواند مسیر خدمت را برای دو مجموعه صنعت بیمه و پلیس، هموارتر کند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، دکتر غلامرضا سلیمانی که در نشست مشترک صنعت بیمه و پلیس راهور ناجا سخن می گفت با بیان این مطلب افزود: نوع خدمت صنعت بیمه و پلیس به دلیل وجود مولفه هایی نظیر امنیت اطمینان و آرامش، در یکدیگر تنیده است و این پیوستگی ها فصل مشترک پلیس و بیمه به شمار می رود.
رئیس کل بیمه مرکزی با تقدیر از تلاش های پلیس راهور در کاهش تلفات و حفظ امنیت راه ها به ضرورت تعامل دستگاه‌های مرتبط اشاره کرد و افزود: موضوع حوادث و تلفات جاده ای مسئله جدی ملی است و همه باید کمک کنند تا این بحران مدیریت شود.
دکتر سلیمانی از تبادل شبکه ای اطلاعات بین صنعت بیمه و نهادهای ذیربط و انجام پروژه های مشترک کاهش تلفات جاده‌ای به عنوان راهکار های اصلی کاهش سوانح و حوادث یاد کرد و اظهار داشت: صنعت بیمه این آمادگی را دارد که سهم خود را برای کاهش تلفات جاده‌ای پرداخت کند اما در این هزینه کرد باید اصول بنگاه داری نیز در نظر گرفته شود.
رئیس شورای عالی بیمه تصریح کرد: برای نیل به این مقصود باید پروژه‌های پیشگیرانه ای با هدف گیری کاهش تلفات جاده‌ای طراحی شده و به مرحله اجرا برسد که صنعت بیمه خسارات کمتری را متحمل شود.
وی با اشاره به این نکته که هزینه برای کاهش خسارات در صنعت بیمه با اصول بنگاه داری منافاتی ندارد، گفت: با تکمیل زیرساخت های فنی و بهره برداری کامل از سامانه های آنلاین اطلاعات می‌توان تقلبات و تخلفات بیمه ای را کاهش داد و با کنترل خسارات، زمینه کافی برای تعامل هرچه بیشتر صنعت بیمه و پلیس را فراهم آورد.
در این نشست راهکارهای همراهی بیشتر پلیس و صنعت بیمه در حوزه های گوناگون مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
گفتنی است در آغاز این نشست سردار کمال هادیان فر “رییس پلیس راهور ناجا” با قدردانی از تلاش های بیمه مرکزی و حمایت صنعت بیمه، گزارشی مفصل از آخرین آمار سوانح و تلفات جاده‌ای در کشور ارائه داد.