هواوی بازار انگلستان را با گوشی Huawei P20 تکان داد!

یکشنبه 5 آگوست 2018 در 22:17


سهم بازار هوآوی در کشور انگلستان به شکل چشمگیری با عرضه گوشی های سری Huawei P20 افزایش یافت. بر مبنای آمار جدیدی که از سوی موسسه Kantar که در زمینه تحقیقات بازار در اروپا فعال است منتشر شد، سهم بازار برند هوآوی طی سه ماه گذشته از حدود ۳ درصد به حدود ۱۴ درصد افزایش یافته است.
در بررسی هایی که در ارتباط با این پیشرفت چشمگیر صورت گرفته است افزایش آگاهی مشتریان از توانمندی گوشی های جدید هوآوی در کنار همکاری این شرکت با یکی از بزرگترین فروشگاه های زنجیره ای انگستان با نام Argos عوامل اصلی این موفقیت برشمرده شده اند.
هوآوی در اروپا:
به گفته مدیر ارشد موسسه تحقیقات بازار Kantar ، دامینیک سانبو، پیشرفت هوآوی طی سه سال گذشته بسیار سریع بوده است ولی رشد این شرکت در کشور انگستان بی نظیر است. به گفته او هوآوی از راهکاری دوگانه در بازار انگستان بهره گرفته است که با گوشی P Smart به رقبای ارزان قیمت بازار حمله کرده و با گوشی پرچم دار خود یعنی Huawei P20 Pro به رده بالای بازار هجوم برده است.
گوشی های آندرویدی همچنان در اروپا با سهم بازار ۷۹ درصد پیش می تازند و این در حالیست که این درصد در کشور چین ۸۰ درصد است. در سری گوشی های آندورید رقبا و انتخاب های زیادی در اختیار کاربران این بازار است ولی در مورد اپل، اروپایی ها بیشتر به آیفون ده روی خوش نشان داده اند.
سانبو همچنین در اظهار نظری در ارتباط با بازار چین هم گفت در این بازار که هم اکنون بزرگترین بازار گوشی های هوشمند در جهان با ضریب نفوذ بیش از ۹۰ درصد در سطح این کشور است رقابت بسیار فشرده ای را تجربه می کند و برندهایی مانند اپل که در این بازار سهم بازار بزرگی ندارند خیلی سخت می توانند امیدوار به جذب سهم بازار از سایر رقبای خود مانند هوآوی در این بازار مهم باشند.
در پایان لازم به ذکر است هوآوی در آخرین بررسی های GFK توانسته سهم بازار برند اپل در دنیا را پشت سر بگذارد و در بازار کشورهای اروپایی به خصوص اروپای غربی مانند انگستان و ایتالیا رشد قابل توجهی نسبت به سایر برندها در بازار گوشی های پرچم دار و گرانقیمت داشته باشد.