هر 0.1 میلی‌متر کاهش، چالش‌هایی بزرگ برای طراحی بزرگ

شنبه 5 می 2018 در 20:20


از زمان عرضه آیفون ۱۰ در نیمه دوم سال ۲۰۱۷، طراحی بریدگی صفحه‌نمایش در بالای گوشی‌های هوشمند، روند رو به رشدی را تجربه کرده است. امروزه این طراحی به‌عنوان یک ویژگی استاندارد درگوشی‌هایی با صفحه‌نمایش بدون حاشیه تبدیل‌شده است.

HUAWEI به‌تازگی nova 3e را با نمایشگر بسیار چشمگیر و یک بریدگی به‌اندازه ۱۸ میلی‌متر در بالای دستگاه معرفی کرد. این تقریباً ۵۰ درصد از پهنای ۳۴.۶ میلی‌متری بر روی آیفون ۱۰ کوچک‌تر است. به نظر شما این مورد برای شگفتی دانستن این صفحه‌نمایش کم نیست؟

در حقیقت، طراحی ظاهری که اولین بار ظاهر شد، تعدادی از مصرف‌کنندگان با این سبک طراحی ارتباط خوبی برقرار نکردند. طراحی ایجادشده توسط اپل در بعضی از رسانه‌ها موردانتقاد شدید قرار گرفت. بااین‌حال، طراحی جدیدی که HUAWEI درگوشی هوشمند جدید خود پیاده‌سازی کرد مورد مقبول افراد بیشتری قرار گرفته و تا حدود زیادی با سلیقه مخاطب هم‌خوانی پیدا کرد.

دلایل زیادی برای ایجاد این طراحی وجود دارد. به‌عنوان‌مثال، آیفون ۱۰ یک دوربین سلفی، مادون‌قرمز، سنسور مجاورت، سنسور نور محیط، بلندگو و فناوری dot projector را در جلوی دستگاه ادغام کرده است. اما تکنولوژی در یک مقطع نمی‌ایستند و با توجه به ادغام فشرده فناوری‌های مذکور این امکان وجود داشت که بازهم باریک‌تر شود.

با توجه به طراحی متفاوت کامپوننت های گوشی‌های اندرویدی، طراحی بریدگی در بالای صفحه‌نمایش می‌توانست متفاوت باشد. البته در برنامه بلندمدت این بریدگی به‌صورت کلی ناپدید خواهد شد. بااین‌حال تا آن روز شاهد باریک‌تر شدن این قسمت خواهیم بود.

HUAWEI وقت و انرژی زیادی را صرف طراحی HUAWEI nova 3e کرد که باهدف ارائه یک تجربه منحصربه‌فرد برای کاربران جوان بود. درحالی‌که ارتفاع بریدگی با آیفون ۱۰ یکسان است اما عرض HUAWEI nova 3e تقریباً ۵۰ درصد کوچک‌تر است. کاهش هر ۱ میلی‌متر، نتیجه پیشرفت‌های مهندسی و بهبود فرآیند در HUAWEI است.

به‌عنوان‌مثال، به‌منظور تضمین کامل ازنظر کیفی، HUAWEI یک طرح اتصال برق را با یک طراحی حفاظتی سیم به تصویب رساند که فضای آنتن را از ۱۱.۱ میلی‌متر به ۲.۶ میلی‌متر کاهش داد. این باعث می‌شود که فاصله و عملکرد آنتن در کوچک‌ترین فضای ممکن، افزایش یابد.

علاوه بر این، HUAWEI nova 3e دارای دوربین جلویی با تکنولوژی منحصربه‌فرد است. کاهش ضخامت دستگاه و حاشیه‌های کناری باعث شده است که عرض پلاستیکی ضد گردوغبار فقط ۰.۵ میلی‌متر باشد که ۰.۲ میلی‌متر کوچک‌تر از فضای طراحی سنتی است. دوربین با توجه به کاهش ۴۴ درصدی ازنظر اندازه، کاملاً استاندارد طراحی‌شده و از عملکرد خوبی برخوردار است. طرح بریدگی در بالای صفحه‌نمایش با سنسورهای نور و دوربین جلو تنها به ضخامت ۲.۶ میلی‌متر رسیده است.

محل هدفون مانند پریسکوپ طراحی‌شده تا برای برآوردن نیازهای خروجی صدا با اندازه حداقلی، بهترین کیفیت را داشته باشد. این فرایند جدید با حداقل فضای ممکن، کیفیت حداکثری را تضمین می‌کند.

هر کاهش ۰.۱ میلی‌متر، نتیجه تعداد زیادی از پیشرفت‌های تحقیق و توسعه بود. Huawei پیشرفت‌های زیادی در طراحی خود بر روی دستگاه‌های جدید انجام داده است و ظرفیت‌های جدیدی را در صنعت گوشی هوشمند ایجاد کرد. HUAWEI nova 3e پر از شگفتی دلپذیر است.