نخستین دستگاه خودبانک(VTM) بانک آینده، در کیش راه‌اندازی شد

شنبه 7 جولای 2018 در 19:51


نخستین دستگاه خودبانک (VTM) بانک آینده، هم زمان با آغاز جشنواره تابستانی کیش در فرودگاه بین-المللی جزیره کیش راه اندازی شد.
بانک آینده، دستگاه خودبانک (VTM) را با هدف گسترش شعب الکترونیکی و در راستای شتاب دهی به روند توسعه و پیشرفت در نظام بانکداری الکترونیکی و ارتقای رضایت¬مندی مشتریان، راه اندازی کرده است.
دستگاه VTM که مخفف Virtual Teller Machine است، نسل جدید و پیشرفته‌ دستگاه‌های خودپرداز است که علاوه بر ارائه تمام خدمات خودپرداز به مشتریان، از قابلیت انجام بخش عمده ای از خدمات بانکی شعب و باجه های فیزیکی مانند: افتتاح انواع حساب های بانکی، درخواست صدور و دریافت سپرده و صدور دسته چک به صورت الکترونیکی، برخوردار است.
در این سیستم، مشتری با قرار گرفتن در مقابل دستگاه، می تواند؛ با متصدی بانکی، به صورت صوتی و تصویری (ویدئو کنفرانس)، ارتباط برقرار کرده، از او مشاوره و راهنمایی گرفته و تمام عملیات بانکی خود را با دستگاه مذکور به انجام برساند.
احراز هویت، ارائه و تحویل مدارک شناسایی مورد نیاز، ثبت اثر انگشت و امضای مشتری برای انجام هر گونه عملیات بانکی، از قابلیت های ویژه دستگاه وی تی ام است.
در سیستمVTM ؛مشتری، می تواند؛ علاوه بر انجام اقداماتی، نظیر: درخواست رمز اینترنت بانک و تلفن بانک، انتقال وجه داخلی‌(از سپرده)، انتقال وجه بین بانکی‌(ساتنا و پایا)، اینترنت بانک، صدور کارت نقدی، از امکان درخواست‌های صدور و خرید کارت هدیه با مبلغ و طرح¬های دلخواه، صورت حساب سپرده، گواهی تمکن مالی و واگذاری چک، بهره¬مند ¬شود.
ارائه خدمات مشاوره ای و راهنمایی به مشتریان از طریق ویدئو کنفرانس، درخواست صدور دسته چک، درخواست صدور مجدد دسته چک، پرداخت اقساط تسهیلات، اعلام مانده حساب، صورت¬حساب کارت، دریافت و پرداخت وجه نقد، از دیگر مزیت های سیستم VTM است.
نصب زیرساخت های لازم و راه اندازی نخستین دستگاه VTM بانک آینده، به مناسبت آغاز جشنواره تابستانی کیش و برای تسهیل امور بانکی مسافران و گردشگران کیش و مشتریان بانک آینده در فرودگاه بین المللی کیش، در استان هرمزگان صورت گرفته است.
گفتنی است؛ «جشنواره تابستانی کیش» از روز جمعه هشتم تیرماه ۱۳۹۷ آغاز شده و تا پانزدهم شهریورماه (به مدت ۷۰ روز) ادامه دارد و بانک آینده با شعار حمایت از «گردشگری داخلی»، به عنوان یک کالای ایرانی، از حامیان اصلی این رویداد تابستانی است.