مهلت تعویض دسته چک‌های قدیم، دو ماه تمدید شد

سه‌شنبه 4 سپتامبر 2018 در 16:53


با توجه به ابلاغ بانک مرکزی ج.ا.ایران، مهلت تعویض دسته چک قدیم، با دسته چک صیادی برای مشتریان بانک، ‌تا ششم آبان­ماه سال­جاری تمدید شد.

پیش­تر، زمان واگذاری چک‌های غیرصیادی (طرح قدیم) تا روز ۳۰ مردادماه سال ۱۳۹۷، اعلام شده بود که بر اساس تصمیم جدید و اعلام بانک مرکزی ج.ا.ایران، این مهلت تا ششم آبان­ماه سال جاری، تمدید شده است.

در همین راستا؛ بانک آینده، با قدردانی از مشتریانی که نسبت به تعویض دسته ‌چک­های خود و دریافت دسته چک جدید صیـادی اقدام نموده، اعلام کرد: بـه منظور همراهی با مشتریان بانک‌ها و مردم عزیز، اجرای نهایی طرح صیاد به تاریخ ۶ آبان­ماه ۱۳۹۷، موکول گردید.

ضروری است؛ آن دسته از مشتریان محترمی که هنوز چک صیادی دریافت نکرده‌اند؛ طی این مدت نسبت به دریافت دسته ‌چک‌های جدید، اقدام کنند.

بر همین اساس؛ پذیرش و پردازش چک­های با طرح قدیم (غیرصیادی) به صورت بین­بانکی در سامانه چکاوک، از تاریخ ۶ آبان­ماه ۱۳۹۷، ممنوع بوده و وجه این قبیل چک­ها صِرفاً با مراجعه حضوری مشتری به بانک صادرکننده چک، قابل پرداخت خواهد بود.

با توجه به تمدید مهلت زمانی اجرای طرح تعویض دسته چک­های قدیم، تأکید شده است که بانک نسبت به کارسازی چک­های غیرصیادی به صورت بین بانکی در سامانه چکاوک پس از ششم آبان­ماه، هیچ­گونه مسئولیتی ندارد.

ضمناً، بانک مرکزی ج.ا.ایران، خاطرنشان کرده است: فرصت تعیین شده، نهایی و قطعی بوده و به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد.