مدارس شهدای بانک دی در مناطق زلزله زده کرمانشاه افتتاح شد

دوشنبه 24 سپتامبر 2018 در 17:30


سه باب مدرسه شهدای بانک دی، همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه افتتاح شد.

به گزارش اداره روابط عمومی و تبلیغات بانک دی؛زنگ آغاز سال تحصیلی ۹۸- ۹۷ در مدارس شهدای بانک دی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه با حضور هوشنگ بازوند، استاندار کرمانشاه ، مهرالله رخشانی مهر، معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس ستاد نوسازی مدارس ، رضا سهم دینی، رئیس هیئت مدیره بانک دی، عبدالرضا خانمحمدی ، مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان سرپل ذهاب ، محبت جمالی نیا، فرماندار شهرستان سرپل ذهاب ، کوروش محمودیان ، فرماندار شهرستان گیلانغرب و مجید یزدان پناه، مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه به صدا درآمد.

بر اساس این گزارش در آئین افتتاح مدارس مناطق زلزله زده استان کرمانشاه، رئیس هیئت مدیره بانک دی، اولین زنگ تحصیلی مدرسه شهدای بانک دی در روستای بان افشار از توابع شهرستان سرپل ذهاب را به صدا درآورد.

هوشنگ بازوند، استاندار کرمانشاه در این مراسم ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی جدید گفت: ۷۸ مدرسه در زلزله بیست و یکم آبان ماه ۱۳۹۶ در غرب کرمانشاه تخریب شده بود که تاکنون ۵۹ مدرسه آن با حمایت های خیرین مدرسه ساز و نهادهای دولتی و خصوصی به بهره برداری رسیده است.

بازوند همچنین از اقدام ارزشی بانک دی برای ساخت سه باب مدرسه در روستاهای چشمه نظامی، پیران و بان افشار قدردانی کرد و افزود: نقش خیرین مدرسه ساز در بازسازی و ساخت مدارس مناطق زلزله زده استان کرمانشاه ماندگار و ستودنی است و امیدواریم با تداوم حمایت های خیرین و دولت روند بازسازی ۱۸ مدرسه آسیب دیده دیگر هم به سرعت به پایان برسد و این مدارس در ماه‌های آینده به چرخه آموزش کشور بازگردند.

رضا سهم دینی، رئیس هیئت مدیره بانک دی نیز در این مراسم با اشاره به نقش تاثیرگذار نهاد آموزش و پروش در تربیت نسل آینده کشور گفت: بانک دی از بدو تأسیس همواره در کنار رسالت اقتصادی خود توجه ویژه‌ای به حوزه مسئولیت اجتماعی داشته و خود را در قبال حفظ، مراقبت و کمک به جامعه‌ای که در آن فعالیت می‌کند، مسئول می داند و این امر یکی از ارزش های سازمانی و مدیریتی بانک است.

سهم دینی با بیان این که ساخت مدارس شهدای بانک دی در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه در راستای ایفای نقش مسئولیت اجتماعی این بانک بوده است یادآور شد: حمایت مالی از ورزش ملی، حوزه فرهنگ ، نشر کتب، حمایت از دانشجویان نخبه، دانش آموزان مناطق محروم، تسهیلات دهی ویژه به خانواده معظم شهدا و جامعه بزرگ و شریف ایثارگری، ورود به حوزه بانکداری سبز و راه اندازی انواع سامانه ها و گسترش بانکداری الکترونیک جهت کاهش مصرف کاغذ و حفظ محیط زیست و کمک نقدی و غیرنقدی به هم وطنان عزیز و شریف زلزله زده کرمانشاه، گوشه‌ای از فعالیت‌های مسئولانه بانک دی در سالیان اخیر است که نشان می دهد بانک دی نسبت به مسائل جامعه خود احساس مسئولیت می کند.
وی همچنین ابراز امیدواری کرد که ایفای نقش مسئولیت اجتماعی از سوی نهادهای مختلف به عنوان یک رکن مهم در دستور کار قرار گیرد تا کشور در تمامی ابعاد شاهد رشد، همدلی و بالندگی باشد.

گفتنی است بانک دی پس از وقوع زلزله در استان کرمانشاه بخشی از بودجه تبلیغاتی خود را صرف ساخت سه باب مدرسه در مناطق زلزله زده شهرستان سرپل ذهاب نمود که مراحل ساخت و تکمیل آن در نیمه نخست امسال به پایان رسید و با آغاز سال تحصیلی جدید به بهره برداری رسید.

برای افتتاح مدارس شهدای بانک دی در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه، احمد حشمی پور، مدیر کل حوزه مدیریت، ناصر شریعتی، مدیر کل امور شعب و بازاریابی ، ولی خرمی رئیس شعبه کرمانشاه بانک دی و سید محمود حسینی مدیر عامل شرکت عمران، مسکن و آبادانی دی نیز به همراه رضا سهم دینی، رئیس هیئت مدیره بانک دی به این استان سفر کردند.