كاهش ارزبري 40 ميليون يورويي با افزايش عمق ساخت داخل قطعات

دوشنبه 2 سپتامبر 2019 در 21:17


مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو گفت: پیش از تعطیلات تابستانی، حدود ۸۸ هزار خودروی ناقص در کف کارخانه وجود داشت که با همت پرسنل در ۱۰ روز تعطیل، این عدد به حدود ۶۵ هزار دستگاه کاهش یافت. هدف این است که خودروها را هر چه سریع تر تکمیل کرده و تحویل مشتریان دهیم.

به گزارش ایکوپرس، فرشاد مقیمی در بازدید وزیر صنعت، معدن و تجارت و هیات همراه از خطوط تولید ایران خودرو، از جدیت برای به روز رسانی معوقات و همچنین تعهدات فروش‌های فوری محصولات خبر داد.
مقیمی افزود: تا ابتدای شهریورماه امسال ۱۳۶ هزار و ۳۰۷ دستگاه تولید کرده ایم که با تحقق اهداف تولید، علاوه بر پاسخگویی به تمامی تعهدات معوق، امکان ایجاد تعهد جدید را نیز خواهیم داشت. وی در عین حال لازمه دستیابی به هدف تولید را حمایت از سوی نهادهای مرتبط دانست.
مقیمی تاکید کرد: مهم ترین مساله ای که در حال حاضر با آن مواجه هستیم تامین نقدینگی برای تکمیل و تولید خودرو است، برآورد صورت گرفته ۳۰ هزار میلیارد تومان است که بخشی از آن از طریق فروش محصولات تامین خواهد شد اما بخشی دیگر باید از سایر منابع تامین شود.
وی با بیان این که با افزایش ساخت داخل قطعات برای محصولات تولیدی، تا ۴۰ میلیون یورو کاهش ارزبری خواهیم داشت، از تامین بخشی از نیاز ارزی از محل صادرات خودرو و قطعه خبر داد و گفت: میزان ارزبری، در ادامه تولید کاهش بیشتری خواهد داشت.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو تاکید کرد:‌ به دنبال این هستیم تا با ایجاد هم افزایی میان بخش های مختلف زنجیره ارزش تولید خودرو شادابی و انگیزه بالایی را در قطب اصلی تولید صنعتی کشور ایجاد کنیم.
مقیمی در پایان خواستار حمایت از صنعت خودرو کشور توسط نهادهای تصمیم گیرنده شد و گفت: اقدامات اجرایی در داخل ایران خودرو درحال انجام است و با حمایت از سوی دستگاه های ذیربط تمامی برنامه ها قابل اجرا خواهد بود.