فعالیت شعب بانک توسعه تعاون در مسیر خلق ارزش برای تعاونی ها و کارآفرینان است

چهارشنبه 1 سپتامبر 2021 در 12:52


مدیرعامل بانک توسعه تعاون فعالیت شعب بانک را در مسیر خلق ارزش برای تعاونی ها و کارآفرینان دانست.

حجت اله مهدیان مدیرعامل بانک توسعه تعاون در برنامه هفتگی ارتباط تلفنی با برخی روسای شعب بانک اظهار داشت: شعب بانک توسعه تعاون علاوه بر این‌که در چارچوب اصول و قواعد حرفه‌ای بانکداری و مطابق قانون بانکداری بدون ربا مشغول به فعالیت هستند، مأموریت و رسالت مهمی در خلق ارزش برای تعاونی‌ها و جامعه هدف بر عهده‌دارند.
وی افزود: در دوره جدید وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی توجهی ویژه به بخش تعاون به‌عنوان یکی از مهم‌ترین ارکان ارتقای سطح تولید و اشتغال کشور شده است و شعب بانک این فرصت را در اختیار دارند تا با تعامل حداکثری با دستگاه‌های همکار و اجرای مناسب راهبردها و برنامه‌های ابلاغی وزارتخانه، نقش مهمی را در ارتقای سهم بخش تعاون از اقتصاد ملی ایفا نمایند و تعاون گران و کارآفرینان را در ایجاد ارزش افزوده در اقتصاد حمایت نمایند.
مدیرعامل بانک توسعه تعاون نگاه توسعه‌ای به تسهیلات و فعالیت بانکی را از ویژگی‌های همکاران بانک در شعب و واحدهای اجرایی برشمرد و گفت: حضور بانک در طرح‌های مهم ملی به‌ویژه طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری، اجرای بند الف تبصره ۱۸ و ماده ۵۲ قانون بودجه و حمایت از تعاونی‌های کشور موجب شکل‌گیری دانش فردی و سازمانی در بخش‌های مختلف بانک گردیده و همکاران با آمادگی مساعدی به استقبال طرح‌ها و برنامه‌های جدید می‌روند.
مهدیان در گفتگوی تلفنی با حسین خرمی رییس شعبه لار استان فارس، میثم فاطمی فرد رییس شعبه جیرفت کرمان، سید علیرضا کاظمی رییس شعبه گرمسار، مهناز رضایی رییس شعبه شاهین دژ استان آذربایجان غربی و عبدالله معدنی پور رییس شعبه نظرآباد البرز گفت: همکاران بانک در شرایط بحران کرونا، اقدامات و تدابیر متنوعی برای حمایت از مشاغل کشور به ویژه تعاونی ها صورت داده‌اند و لازم است تلاش‌ها و فداکاری‌های عزیزان برای کمک به پیشبرد فعالیت‌های اقتصادی در کشور مورد ارج واقع شود.
وی با اعلام نزدیک شدن منابع سپرده‌ای بانک به ۳۲۰ هزار میلیارد ریال گفت: مطابق برنامه‌های عملیاتی بانک لازم است رشد منابع در سطح بالاتر تداوم داشته باشد و همکاری دستگاه‌های همکار بانک در مجموعه وزارتخانه در افزایش منابع سپرده‌ای بانک و تقویت توان تسهیلاتی بسیار مؤثر است.
مدیرعامل بانک توسعه تعاون همکاران بانک را به راهنمایی مؤثر مشتریان و تعاونگران دعوت نمود و گفت: بانک به‌عنوان نهاد توسعه‌ای در چارچوب فعالیت‌های دولت قرار می‌گیرد و ازاین‌رو توجه به افزایش آگاهی مالی و بانکی مراجعین می‌تواند در تقویت کیفی خدمات بانکی و اثربخشی عملیات بانکی و تسهیلات اعطایی اثرگذار باشد.
گفتنی است در این تماس‌ها مهدیان از نزدیک در جریان وضعیت سلامت همکاران قرار گرفت و نظرات و پیشنهادهای همکاران در جهت پیشبرد برنامه‌های توسعه‌ای بانک و ارائه خدمات بهینه به مشتریان و مراجعین مورد استماع قرارداد.