رشد ۱۹۵ درصدی «ودی» در سود خالص سالانه

چهارشنبه 11 دسامبر 2019 در 18:30


کشاورز: در ٨ ماهه اول امسال، معادل ٣۵٠ میلیارد تومان پرتفوی، بدون در نظر گرفتن قرارداد بنیاد شهید اخذ شده و درصدد هستیم تا این میزان را تا پایان سال جاری به ۶٠٠ الی ۶۵۰ میلیارد تومان برسانیم.
کشاورز گفت: با تاکید بر سیاست های توسعه ای در قالب خدمات، بیمه دی با وجود مطالبه ٢ هزار و ۵٠٠ میلیارد تومانی خود از دولت؛ همچنان در ارائه خدمات به ایثارگران و جانبازان همت گماشته و در حوزه سرمایه گذاری توانسته ارزش سهم “ودی ” را با رشدی معادل ١۶٩ درصد رو به رو سازد.
امروز چهارشنبه ٢٠ آذر ماه محمدرضا کشاورز مدیرعامل بیمه دی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه ضمن تاکید به جایگاه صنعت بیمه در شاخص های توسعه یافتگی اقتصادی گفت: از آنجایی که صنعت بیمه ریسک هایی همچون جان، مال و مسئولیت را پوشش می دهد؛ بنابراین به عنوان یکی از شاخص های توسعه یافتگی مطرح شده و مبنای توسعه یافتگی یک کشور به شمار می رود به طوری که در اسناد بالا دستی و طبق برنامه ۶ ساله کشور، افزایش ضریب نفوذ بیمه معادل ٧ درصد تعیین شده و مسئولان بر آن تاکید بسیار داشته و در قالب یک چالش و راهکار به آن نگاه می کنند.
مدیرعامل شرکت بیمه دی ادامه داد: این قرارداد به موجب قانون ایثارگری (مصوبه مجلس) منعقد شده است و بر طبق بند الف ماده ۱۳ قانون مذکور، دولت به عنوان ضلع اصلی از سه ضلع این قانون، مکلف به تأمین اعتبار است. ضلع بعدی آن بنیاد شهید است که به عنوان بیمه گذار وظیفه تعیین شرح خدمات در قالب قرارداد و انعقاد آن با شرکت بیمه را داشته و ضلع سوم آن نیز شرکت بیمه دی به عنوان بیمه گر این قرارداد است، که خدمات بیمه ای ایثارگران را انجام می دهد.
وی با اشاره به چگونگی قیمت گذاری خدمات مبنی بر قرارداد بنیاد شهید پاسخ داد: این شرکت در سال قبل به منظور ارائه خدمات، دارای افزایش قیمت بوده اما این نرخ قیمت گذاری طی سالجاری و با توجه به تغییرات گسترده متغیرهای اقتصادی، شیب بالایی نداشته و حدود ١۵ درصد تعیین شد. به طوری که سعی کردیم همین قیمت تمام شده نیز مدیریت شود.
وی با تاکید بر مشکلات شرکت بیمه دی به منظور ارائه خدمات در تعهدات مربوط به ایثارگران و جانبازان گفت: اکنون این شرکت، طلبی معادل ٢ هزار و ۵٠٠ میلیارد تومان از دولت دارد ولی همچنان خود را ملزم به اجرای مسئولانه تعهدات خود به این جامعه می داند.
کشاورز در پاسخ به سوالی درخصوص مناقصه بیمه درمان تکمیلی بنیاد شهید اعلام کرد: در این مناقصه شرکت های دیگر حضور داشتند و از آنجایی که این مهم برای اجرا، نیازمند زیرساخت گسترده است و ریسکی جدی را از منظر پرداخت با خود به همراه دارد برای خیلی از شرکت های صنعت بیمه، ورود به آن توجیه اقتصادی نداشت، بنابراین از میان شرکت های معدود شرکت کننده در مناقصه، بیمه دی با توجه به نرخ پیشنهادی، امتیازات فنی و توانایی لازم در ارائه تعهدات حوزه خدمات درمانی به ایثارگران و جانبازان، برنده مناقصه اعلام شد.
مدیرعامل شرکت بیمه دی ادامه داد: اکنون حدود ۵۵ میلیون پرونده خسارت درمانی ثبت شده و معادل ۶٠ هزار خدمت به صورت روزانه ارائه می شود. این میزان فعالیت نیازمند زیرساخت هایی است که از قبل برای ارائه خدمت رسانی مطلوب مد نظر قرار داده ایم و حتی سازمان بنیاد شهید نیز از منظر خدمت رسانی، رضایت بسیار بالایی را از شرکت بیمه دی دارد.
وی استفاده ایثارگران از خدمات بیمه دی را بسیار مطلوب ارزیابی کرد و افزود: حدود ٨٠ درصد از ایثارگران تحث پوشش از مراجع درمانی استفاده می کنند و تنها ٢٠ درصد از این جامعه به مراکز غیر مراجعه کرده اند.
وی با تاکید بر نظرسنجی اخذ شده بنیاد شهید از ایثارگران و جانبازان درخصوص نحوه خدمت رسانی این شرکت بیمه ای اعلام کرد: در سال گذشته رضایت ٨٠ درصدی این جامعه را از عملکرد شرکت اخذ کرده ایم و اکنون در شهرهای کوچک نیز حداقل یک درمانگاه، آزمایشگاه و داروخانه را تحت پوشش خود قرار داده ایم.
کشاورز ادامه داد: در ٨ ماهه اول امسال، معادل ٣۵٠ میلیارد تومان پرتفوی، بدون در نظر گرفتن قرارداد بنیاد شهید اخذ شده و درصدد هستیم تا این میزان را تا پایان سال جاری به ۶٠٠ الی ۶۵۰ میلیارد تومان برسانیم.
مدیرعامل شرکت بیمه دی در پاسخ به سوالی مبنی بر میزان سودهی این شرکت ادامه داد: سود خالص ما در ۶ ماهه اول امسال، ۱۹۵ درصد نسبت به دوره قبل رشد داشته است.
کشاورز در پاسخ به سوال خبرنگاری دیگر مبنی بر ارزش سهام شرکت بیمه دی در بازار سرمایه افزود: “ودی” سهم ارزشمندی در بورس به شمار می رود و اکنون شاهد رشد ۱۶۹ درصدی این سهم هستیم.
وی ادامه داد: اکنون بیمه دی سومین شرکت صنعت بیمه کشورمان به لحاظ سهم از پرتفوی بیمه ای کشور به شمار می رود و جزو ۱۰ شرکتی است که توانسته کفایت ذخایر خود را از بیمه مرکزی اخذ کند.
مدیرعامل شرکت بیمه دی در پاسخ به این سئوال که چگونه این شرکت علاوه بر صفر شدن زیان انباشته، طی سال جاری توانست به سود برسد، اظهار داشت: موثرترین راه دستیابی به مزیت رقابتی، در شرایط فعلی، کارآمدتر کردن کارکنان سازمان ها از طریق بهبود و بهینه سازی آن هاست، که با ارزش ترین سرمایه هر شرکتی به شمار می روند. به همین دلیل یکی از اهداف اصلی شرکت بیمه دی برنامه ریزی برای ارتقای سطح فنی و دانش منابع انسانی است. از طرف دیگر رشد فروش و اعمال مدیریت ریسک عامل مهمی در تراز مثبت عملیات بیمه گری شرکت به حساب می آید. بیمه دی در حوزه سرمایه گذاری نیز عملکرد مطلوبی از خود به جای گذاشته و یکی از اصول مؤکد ما رعایت شفافیت و انضباط مالی در فرآیندهای شرکت محسوب می شود و همه این عوامل توانستند شرکت بیمه دی را با موفقیت به سود دهی برسانند.
کشاورز در پاسخ به سوالاتی مبنی بر چگونگی تقویت برند این شرکت گفت: بررسی های زیادی در این زمینه انجام شده و در قالب مسئولیت اجتماعی به عنوان یک بنگاه اقتصادی، حمایت و ارائه خدمات به ایثارگران و اهداکنندگان عضو را در دستورکار قرار داده ایم و از آنجایی که حدود ۵ میلیون نفر در کشوردارای کارت اهدا عضو هستند؛ تلاش می شود خانواده این جامعه را تحت پوشش درمانی و آتش سوزی قرار داده و میزان نفوذ خود را افزایش دهیم.