ربیعی در کنگره "برند ملی ، اقتدار ملی " : کلید عبور از شرایط فعلی سخت‌کوشی، عقلانیت، اجماع و مدارا است/ تحریم بهترین فرصت احیای برندهاست / اعتماد به کالای ایرانی اقتدار ما را افزایش می دهد

دوشنبه 2 جولای 2018 در 22:09


وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی کلید عبور از شرایط فعلی را سخت‌کوشی، عقلانیت ، ‌اجماع و مدارا دانست و گفت: می‌توانیم با اعتماد داخلی و سرمایه‌های اجتماعی و افزایش دارایی‌های نهفته در خلاقیت ایرانی برند ساخت ایران را اعتبار دهیم.

ربیعی در کنگره برند ملی اقتدار ملی کلید عبور از شرایط فعلی سخت کوشی عقلانیت اجماع و مدارا است تحریم بهترین فرصت احیای برندهاست اعتماد به کالای ایرانی اقتدار ما را افزایش می دهد

کار و رفاه اجتماعی علی ربیعی امروز در کنگره سراسری برند ملی اقتدار ملی که در محل “سالن همایشهای بین المللی صدا و سیما ” برگزار شد بر لزوم تقویت اعتماد عمومی نسبت به کالاهای ایرانی تاکید کرد و گفت: فرصت برای حمایت از کالای ایرانی ایجاد شده است که می توان از این فرصت برای «برندسازی» استفاده کرد .
وی با اشاره به تجربه حضورش در اجلاس سازمان بین المللی کار ( ILO) در خردادسال جاری گفت: وقتی سال ۹۳ در اجلاس حضور یافته بودیم بسیاری از مقامات بین‌المللی به ما خرده می‌گرفتند که چرا روابط خود را با جامعه بین‌المللی تنظیم نمی‌کنیم اما امسال با ۱۲ مقام همتای خود و تشکل‌های کارگری دیدار و گفت‌وگو داشتم که همه می‌گفتند حق با شماست و آمریکا مسیر غلط جهانی را طی می‌کند.
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با اعتقاد به اینکه برجام برای ما بسیار خوب بوده است و نباید از گفتن دستاوردهای آن خجالت بکشیم، گفت: مطمئنا چند سال بعد آمریکایی‌ها خواهند گفت که مسیر غلطی را در رابطه با ایران طی کرده‌اند.
وی ادامه داد: نیازمند برنامه ‌ریزی جدی برای مقابله با شرایط پیش آمده و این عملیات روانی عظیم هستیم و معتقدم با کار جدی می‌توانیم موفق شویم.
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی همچنین با اشاره به برنامه‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا و ارتباط آنها با گروه‌های تروریستی که علیه ایران فعالیت می‌کنند تاکید کرد: اصلی‌ترین برنامه ما برای مواجهه با این شرایط استوار کردن آرامش در فضای اقتصادی و تضمین معیشت مردم است.
ربیعی افزود: در نشست اقتصاد مقاومتی که امروز صبح برگزار شد موضوع چگونگی تضمین معیشت مردم و حفاظت از زندگی اجتماعی مورد تاکید قرار گرفت.
وی در ادامه تاکید کرد: ما نیازمند سخت‌کوشی، عقلانیت، اجماع و مدارا برای عبور از شرایط فعلی هستیم.
وزیرتعاون ، کارورفاه اجتماعی با اشاره به تصمیم دولت به ممنوعیت واردات برخی کالاها شرایط جدید را فرصت تازه برای ایجاد برند برشمرد و گفت: شرایط تحریم بهترین فرصت برای احیای برندهای داخلی است و در این زمینه باید برنامه‌ریزی کنیم.
ربیعی ادامه داد: اگر کالای ایرانی را از کیفیت برخوردار کنیم و ایرانی‌ها را برای مصرف کالای ایرانی ترغیب کنیم و در کنار شعار کالای ایرانی بخر، شعار تولید کننده کالای خوب تولید کن را داشته باشیم ، با توسعه فرهنگ مصرف داخلی و برندسازی اشتغال نیز گسترش می‌یابد.
وی بازار ۸۰ میلیونی مصرف ایرانی زمینه‌ای مناسب برای ایجاد برند ومصرف کالای ایرانی برشمرد و گفت: ما بعد از این می‌توانیم به سمت بازار ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیونی منطقه برویم و تبادلات کالای ایرانی را در منطقه و بعد از آن در بازارهای جهانی گسترش دهیم.
وزیرتعاون ، کارورفاه اجتماعی برندسازی را یک فرایند پیچیده اجتماعی برشمرد و تاکید کرد: محصول در کارخانه ساخته می‌شود و برند چیزی است که مشتری می‌خرد. من به عنوان وزیر کار و در حوزه مسئولیتم برای رونق این روند و افزایش قدرت خرید ایرانیان کمک خواهم کرد.
ربیعی برند را معادل اعتماد و دارایی نامشهود برشمرد و گفت: برند رابطه معناداری نیز با اقتدار ملی دارد و ما از برندهای خود می‌توانیم برندهای بزرگ ایجاد کنیم و ساخت ایران را اطمینان بخش کنیم.
وی تاکید کرد:‌با گسترش اعتماد داخلی و سرمایه‌های اجتماعی و افزایش دارایی‌های نهفته در خلاقیت ایرانی رابطه معناداری بین برند و اقتدار ملی بروز می‌یابد و پاسخی هم به زورگویی‌های دولت آمریکا خواهد بود.
وزیرتعاون ، کار ورفاه اجتماعی تاکید کرد:‌ ایمان دارم که روزهای دشوار را می‌گذرانیم و جامعه بین‌المللی ناچار می‌شود که ما را بازگرداند. لذا برای آن روز باید خود را مقتدر کنیم و با برندهای بالاتر آماده ورود به جهان شویم.