حسین زاده اعلام کرد: حمایت از تولید داخلی، محور سیاست های امسال بانک ملی ایران

جمعه 6 آوریل 2018 در 13:15


مدیرعامل بانک ملی ایران در دیدار نوروزی با اعضای هیات مدیره و مدیران ارشد این بانک ضمن مرور دستاوردهای مهم سال گذشته، سیاست های بانک ملی ایران در سال جدید را اعلام و تاکید کرد: حمایت از تولید داخلی، محور سیاست های امسال بانک ملی ایران است.

به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، دکتر محمد رضا حسین زاده با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در آغاز سال جاری مبنی بر لزوم سخت کار کردن و نیز نام گذاری سال ۱۳۹۷ تحت عنوان سال «حمایت از کالای ایرانی»، لزوم توجه به این موضوعات را مورد تاکید قرار داد و گفت: نظام بانکی و به ویژه بانک ملی ایران در هدایت حرکت توسعه ای و نیز تولید و اشتغال در کشور نقش اساسی دارند.

وی با اشاره به این که بانک ملی ایران هم اکنون در اوج جایگاه خود است و اعتماد مردم به این بانک به شدت افزایش یافته است، اظهار کرد: این بانک طی سال گذشته در زمینه پرداخت تسهیلات خرد و کلان و نیز پرداخت تسهیلات اشتغال زایی و ازدواج رتبه اول کشور را کسب کرد.

حسین زاده راه اندازی موزه بانک ملی ایران، سودده شدن اغلب واحدهای بانک در خارج از کشور، توسعه شعب خارجی از جمله شعب هنگ کنگ و نجف اشرف، توسعه بانکداری الکترونیک و دیجیتال به ویژه معرفی و توسعه دو سوپر محصول «بام» و «بله» را از جمله اقدامات اساسی در سال گذشته این بانک خواند و گفت: اکنون این دو محصول بیش از ۳٫۵ میلیون کاربر دارند که یک دستاورد جدی در نظام بانکداری است.

رئیس هیات مدیره بانک ملی ایران همچنین «بانک آفیسر» را یک محصول منحصر به فرد در نظام بانکی دانست که توانسته چهره بانک ملی ایران را در میان مشتریان متحول کند.

حسین زاده با اشاره به این که تا کنون ۱۰۰شعبه بانک ملی ایران، پروژه بانک آفیسر را عملیاتی کرده اند، گفت: چهار هزار و ۵۰۰ مشتری تا کنون از این خدمات بهره مند شده اند و تا پایان سال جاری این پروژه در همه شعب بانک پیاده خواهد شد.

مدیرعامل بانک ملی ایران توسعه خدمات بانکداری الکترونیک این بانک را یکی از مهمترین اقدامات سال گذشته دانست و گفت: در روزهای پایانی سال گذشته، رکورد نزدیک به ۶۰ میلیون تراکنش در روز را ثبت کردیم که نشان دهنده سیستم پایدار، زیرساخت قوی و تیم فنی کارشناسی و کارآمد بانک بود.

وی با تاکید بر این که نوآوری های بانک ملی ایران همچنان ادامه می یابد، گفت: کارت سکه، توریست کارت، طرح ویژه مسکن و اپلیکیشن ۶۰، محصولات تازه بانک بودند که در سال گذشته معرفی شده و امسال به صورت گسترده عرضه خواهند شد.

مدیرعامل بانک ملی ایران همچنین هدف از حمایت و توسعه پیام رسان بله را رقابت با سایر پیام رسان ها ندانست و تاکید کرد که این پیام رسان فقط برای ارایه خدمات بانکی مبتنی بر شبکه های اجتماعی فعالیت می کند.

حسین زاده با تاکید بر این که وصول مطالبات معوق در بانک ملی ایران به خوبی عملیاتی شده است، گفت: نسبت مطالبات معوق به مانده تسهیلات پرداختی (NPL) در سال ۹۵ معادل ۷٫۸ درصد بود که این رقم با نیم درصد کاهش در سال گذشته به ۷٫۳ درصد رسید.

وی فروش و واگذاری دو هزار و ۸۵۰ میلیارد تومان از اموال مازاد و شرکت های بانک در سال گذشته را یک اقدام مهم در راستای عملیاتی شدن سیاست های وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس جمهور دانست و گفت: در حوزه امور رفاهی بانک به ویژه بهسازی و توسعه خدمات بیمارستان نیز اقدامات قابل توجهی را در سال گذشته شاهد بودیم.
مدیرعامل بانک ملی ایران در ادامه این دیدار به تشریح سیاست های بانک در سال جاری پرداخت و تاکید کرد: کسب سود و درآمد، محور همه اقدامات بانک در سال ۱۳۹۷ خواهد بود.

حسین زاده همچنین فعالیت «ملی بازار» با هدف کاهش واسطه گری در عرصه تولید و عرضه مواد اولیه را نیز از دیگر اقداماتی خواند که به زودی در بانک ملی ایران عملیاتی خواهد شد و هدف از آن حمایت از تولید داخلی و مصرف کننده است.

وی در ادامه موضوع مبارزه با پولشویی را بسیار مورد تاکید قرار داد و با بیان این که مبارزه با پولشویی در کشور ما به شدت توسط نهادهای بین المللی از جمله FATF رصد می شود، خاطرنشان کرد: این موضوع برای بانک ملی ایران و نظام بانکی کشور بسیار با اهمیت است و همه باید در جهت تحقق محورهای آن تلاش کنیم.