حافظی عضو فعلی شورای چهارم تهران: انتخابات باید باطل شود

شنبه 22 جولای 2017 در 16:02


حافظی خواستار ابطال انتخابات نظام پزشکی شد

به گزارش شورا‌نامه، رحمت‌الله حافظی در ارتباط با اختلال در سامانه الکترونیک انتخابات نظام پزشکی اظهار داشت: وزیر و معاونین وی اعلام کرده بودند که سیستم الکترونیک بسیار کارآمد بوده و ۱۰۰درصد تضمین شده است لذا همکاران ما اطمینان پیدا کرده که می‌توانند از این طریق جهت شرکت در انتخابات اقدام کنند.

وی افزود: بسیاری از همکاران ما به دلیل این مسئله به شهرهای دیگر سفر کرده و یا در بیمارستان‌ها کشیک بودند که با اختلال در سامانه الکترونیک فرصت رأی دادن را از دست دادند.

این کاندیدای انتخابات نظام پزشکی با اشاره به ملغی شدن برگزاری انتخابات به صورت الکترونیک گفت: تنها یک ساعت پس از شروع انتخابات سامانه الکترونیک دچار اختلال شد و مسئولان مربوطه اعلام کردند که تا ظهر این مشکل برطرف خواهد شد ولی متأسفانه نه تنها این مشکل رفع نشد، بلکه بعدازظهر امروز ملغی شدن آن اعلام شد.

وی با تأکید بر اینکه حق پایمال شده افراد در این زمینه قابل جبران نیست، گفت: حتی یک نفر هم که به دلیل اختلال در سامانه الکترونیک موفق به رأی دادن نشده باشد، حقش پایمال بوده و این مسئله به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست.

کاندیدای هفتمین دوره انتخابات نظام پزشکی ادامه داد: روند برگزاری انتخابات توسط هیأت اجرایی صیانت نداشته و این مسئله قابل پذیرش نیست و حتی اگر خودم هم رأی بیاورم درخواست ابطال انتخابات را دارم.

وی تصریح کرد:‌ زمانی که زیرساخت‌های مناسب جهت برگزاری انتخابات مهیا شود آن موقع باید انتخابات را برگزار شود البته دکتر زالی رئیس سازمان نظام پزشکی درخواست تمدید ۲۴‌ ساعته این انتخابات را داشته است تا شاید با این کار بخشی از حقوق از دست رفته جبران شود.

این کاندیدای هفتمین دوره انتخابات نظام پزشکی خاطرنشان کرد: مشکل پیش‌ آمده شایسته وزارتخانه‌ای نیست که مدعی پایش سلامت ۸۰ میلیون نفر است و چطور زمانی که این وزارتخانه نتواند صیانت از ۱۷۰ هزار رأی را در نظر گیرد و آن را مدیریت کند می‌تواند پایش الکترونیک سلامت ۸۰ میلیون نفر را که مدعی آن است انجام دهد.

حافظی گفت: به دلیل این ضعف، معاونت درمان وزارت بهداشت باید پاسخگوی مسئله باشد و من نیز درخواست دارم یا انتخابات ابطال شود و یا حداقل ۲۴ ساعت دیگر برگزاری آن را تمدید کنند