تهیه "اطلس وضعیت زنان و خانواده" پیشرفت ۵۰ درصدی داشته است

دوشنبه 10 سپتامبر 2018 در 15:05


رییس کمیته ورزش، جوانان و خانواده کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: براساس بازدید صورت گرفته از اطلس وضعیت زنان و خانواده باید بگویم که تهیه و تدوین این اطلس افرون بر ۵۰ درصد از سوی معاونت زنان ریاست جمهوری پیشرفت داشته است‌.
خانم دکتر سیاوشی با بیان این مطلب در حاشیه بازدید از نهمین نمایشگاه مادر، نوزاد و کودک گفت: متاسفانه بعد از ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی هنوز یک اطلس و آمایش از وضع زنان کشور نداریم.

وی با تحسین از برگزاری چنین نمایشگاه هایی و توجه بیشتر به جایگاه زن و خانواده ادامه داد: توجه به تهیه اطلس وضعیت زنان برای ششمین بار در موارد قانون برنامه ششم توسع دیده شده است تا نسبت به توسعه حضور و بروز زنان هم در بعد اجتماعی و هم اقتصادی بیش از پیش اهتمام ورزیده شود.
به گفته دکتر سیاوشی، تلاش و زحمات زنان ما فوق العاده و قابل تقدیر است چراکه تماما از سطح پایین و برخلاف دیگر کشورها که از سطح بالا و توسط بخش های حاکمیتی حمایت می شود، شکل می گیرد.
این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فرصت های محدودی به زنان کشور از سوی بخش حاکمیتی کشور داده است، تصریح کرد: براساس مصوبه شورای عالی اداری در پایان دولت یازدهم باید ۳۰درصد از فرصت های مدیریت اداری کشور در اختیار زنان و جوانان قرار گیرد که متاسفانه باید بگویم تاکنون چنین نشده است.
وی در پایان با بیان اینکه تنها ۱۰ درصد اشتغال بازار در اختیار زنان است خاطرنشان کرد: حضور بیشتر زنان در عرصه های مدیریتی کشور نیازمند حمایت حاکمیت است بطوریکه بر خلاف دیگر کشورها شاهد هستیم که فقط ۶ درصد مجلس شورای اسلامی در اختیار زنان است.: یادآور می شود نهمین نمایشگاه بین المللی مادر، نوزاد و کودک از ۱۵ شهریورماه جاری آغاز بکار کرد و با استقبال پر شور و بی نظیر مردم، علاقمندان و بازدیدکنندگان به همراه برخی مسئولان ارشد کشور و تنی چند از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی همراه بود و این نمایشگاه ۱۹ شهریورماه به کار خود خاتمه داد.