تهرانی ها سال آینده چقدر باید مالیات بدهند؟

یکشنبه 15 دسامبر 2019 در 23:13


نعمت‌الله ترکی، رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران گفت: سهم استان تهران از پرداخت مالیات در سال آینده ۷۶هزار میلیارد تومان است.

نعمت‌الله ترکی در نشست خبری تشریح جزییات لایحه بودجه ۹۹ استان تهران گفت: صیانت از تولید و اشتغال، رونق معیشت و کاهش فقر از محورها و رسالت‌های اصلی بودجه سال ۹۹ است.

وی افزود: در بودجه سال آینده ایجاد یک میلیون فرصت شغلی پیش بینی شده است که سهم استان تهران از این مقدار ۱۲۶هزار فرصت شغلی است و با اجرای پروژه‌های عمرانی این فرصت‌های شغلی را محقق خواهیم کرد.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران ادامه داد: سهم تهران در بودجه عمرانی ۱۰۰۰میلیارد تومان است که نسبت به سال گذشته رشد ۶۶ درصدی داشته است.

ترکی با بیان اینکه استان تهران سال گذشته ۶هزارمیلیارد تومان از محل مالیات بر ارزش افزوده درآمد کسب کرده است، تاکید کرد: از این مقدار ۳هزارمیلیارد تومان به شهرداری تهران رسید که صرف حمل و نقل شد و ۳هزارمیلیارد تومان هم به شهرستان‌ها و مناطق پیرامونی اختصاص یافت.

وی همچنین افزود: امسال این درآمد ۷هزارمیلیارد تومان پیش‌بینی شده است که بخشی از آن به شهرداری تعلق خواهد گرفت.

رییس سازمان مدیریت و برنامه استان تهران یادآور شد: درآمدهای مالیاتی کشور در بودجه سال آینده ۱۷۵هزارمیلیارد پیش‌بینی شده که سهم استان تهران در این بین۷۶هزار میلیارد تومان است.

ترکی افزود: استان تهران ۴میلیون و ۵۰۰هزار نفر جمعیت دارد که از میان آن‌ها ۴میلیون نفر با رعایت تناسب یارانه دریافت می‌کنند؛ البته برنامه‌هایی برای حذف بیشتر یارانه بگیران وجود دارد.

وی ادامه داد: ۴۰۰هزارمیلیارد تومان برای پروژه چهارخطه سازی قطار حومه‌ای اسلامشهر و پرند در نظر گرفته شده است و تا پایان سال ۹۸ از طریق ریل تهران به پیشوا و تا پایان سال ۹۹ به گرمسار متصل خواهد شد.

به گفته وی در سال ۹۹، ۸۵۰۰تخت بیمارستان و ۲۱بیمارستان احداث و جایگزین می‌شود و اینگونه دیگر کمبود سرانه تخت در تهران وجود نخواهد داشت.

ترکی در پایان در خصوص طرح تشکیل استان تهران جنوبی اظهار کرد: این طرح هنوز درخواستی است که از سوی نمایندگان مجلس مطرح شده است و نیاز به کار کارشناسی دارد. ما نیز به تناسب آنچه اتفاق می‌افتد عمل کرده و مخالفتی نداریم چون هدف این است که امکانات بیشتری در اختیار جمعیت این بخش قرار بگیرد./اقتصاد آنلاین