تامين سرمايه نوين 9 هزار ميليارد ريالي شد

پنج‌شنبه 6 ژوئن 2019 در 18:05


تامین سرمایه نوین ۹ هزار میلیارد ریالی شدمجمع عمومی عادی سالیانه شرکت تامین سرمایه نوین با حضور ۹۲ درصدی سهامداران تشکیل و صورت‌های مالی این شرکت برای عملکرد سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ به تصویب سهامداران رسید.

به گزارش روابط عمومی بانک اقتصادنوین، در مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت تامین سرمایه نوین که روز شنبه ۱۱ خرداد ماه ۱۳۹۸ در محل سالن همایش تلاش تهران برگزار شد، پس از استماع گزارش هیات ‌مدیره و حسابرس و بازرس قانونی شرکت، صورت‌های مالی این شرکت برای عملکرد سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ تصویب و بر اساس تصمیمات مجمع به‌ازای هر سهم، ۲۵۰ ریال سود بین سهامداران تقسیم شد.
پس از پایان این جلسه، مجمع فوق‌العاده با موضوع تصمیم‌گیری درباره افزایش سرمایه شرکت از محل سود انباشته تشکیل شد. در این جلسه با موافقت سهامداران، سرمایه ثبتی شرکت تامین سرمایه نوین از ۷ هزار میلیارد ریال به ۹ هزار میلیارد ریال افزایش پیدا کرد و به این ترتیب شرکت تامین سرمایه نوین همچنان در جایگاه بزرگ‌ترین شرکت تامین سرمایه کشور از حیث سرمایه باقی ماند.
گفتنی است، با توجه به قوانین و دستورالعمل‌های نهادهای نظارتی، افزایش حجم سرمایه شرکت‌های تامین سرمایه موجب بهبود نسبت کفایت سرمایه، افزایش توانمندی در پذیرش تعهدات و انجام قدرتمندتر وظایف‌شان خواهد شد.