بیمارستان تامین اجتماعی خوی امسال به بهره برداری می رسد

شنبه 21 آوریل 2018 در 19:28


معاون درمان سازمان تامین اجتماعی گفت: بیمارستان ٣۶ تختخوابی خوی در سال جاری به بهره برداری می رسد و بیمارستان های ٩۶ تختخوابی دزفول، ١۶٠ تختخوابی آبادان، ۶۴ تختخوابی لنگرود، ١٠٠ تختخوابی هدایت و۵۵٠ تختخوابی دکتر فیاض بخش تهران در زمره پروژه های در حال ساخت این سازمان هستند که در سالهای آتی مورد بهره برداری قرار خواهند گرفت.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکترمهدی درخشان با بیان اینکه در حال حاضر این سازمان ٧٠ بیمارستان ملکی فعال در کل کشور در اختیار دارد، افزود: تهران با ١٠ بیمارستان، خوزستان با ۶ بیمارستان و مازندران با ۵ بیمارستان استان هایی هستند که دارای بیشترین بیمارستان های ملکی این سازمان هستند.
وی افزود: بیمارستان های حضرت ولی عصر(عج) قائمشهر، ٢٩ بهمن تبریز و ١٧ شهریور مشهد نیز جزو قدیمی ترین بیمارستان های سازمان تامین اجتماعی به شمار می روند.
معاون درمان سازمان تامین اجتماعی با اشاره به قدمت برخی بیمارستان های این سازمان اظهار داشت: بیمارستان دکتر شریعتی اصفهان از سال ١٣٣٧ تاکنون در حال خدمت رسانی است و شهید معیری، شهید فیاض بخش و شریعت رضوی نیز به عنوان قدیمی ترین بیمارستان های این سازمان در استان تهران در حال ارائه خدمات هستند.
وی با بیان اینکه برخی بیمارستان های تامین اجتماعی به صورت تخصصی در کشور فعالیت می کنند، گفت: بیمارستان شهید لواسانی تهران در بخش جراحی قلب، بیمارستان شهید معیری تهران در بخش ارتوپدی و بیمارستان شهید شریعت رضوی تهران در بخش داخلی قلب به صورت تخصصی خدمت رسانی می کنند.
دکتر درخشان اظهارداشت: بیمارستان شهید فیاض بخش تهران با دارا بودن ۴۴٨ تخت بیمارستانی، بیشترین تخت را در میان بیمارستان های این سازمان به خود اختصاص داده است و از این حیث بیمارستان های شریعتی اصفهان( ٣۵٨ تخت)، استاد عالی نسب تبریز( ٣٠٠ تخت)، امام رضا(ع) ارومیه و شهدای کارگر یزد(٢۵۶ تخت) و دکتر غرضی اصفهان(٢۵۴ تخت) در جایگاههای بعدی قرار دارند.
معاون درمان سازمان تامین اجتماعی گفت: یک هزار و ١٠ پزشک عمومی، ٢ هزار و ۵١۵ پزشک متخصص و ١٢ هزار و ٩۵٣ نفر کادر پرستاری در بیمارستان های سازمان تامین اجتماعی شاغل هستند و به بیمه شدگان و بازنشستگان خدمات ارائه می کنند.