بانک پارسیان میزبان نشست هم اندیشی روابط عمومی بانک‌ها باموضوع پیام‌رسان های داخلی

پنج‌شنبه 3 می 2018 در 16:21


نشست هم‌اندیشی مدیران روابط عمومی بانک‌ها به مناسبت گرامیداشت ۲۷ اردیبهشت ماه جاری روز روابط عمومی در تاریخ ۱۱ اردیبهشت ماه و به میزبانی بانک پارسیان و با حضور دکتر پرویزیان، مدیرعامل و دیگر مدیران بانک پارسیان و مدیران روابط عمومی بانک مرکزی ج.ا.ا، بانک ها و موسسات اعتباری و معاون اشتغال کمیته امداد امام (ره) برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی بانک پارسیان، دکتر پرویزیان، مدیرعامل بانک پارسیان در این نشست با تاکید بر لزوم وحدت و همدلی بیشتر بانک ها، گفت : با توجه به هجمه ها و سختی هایی که بانک ها با آن مواجه هستند، مردم به بانک ها اعتماد دارند و آن را محلی مطمئن و امن می دانند و لذا ضروری است که این اعتماد تقویت و از این اعتماد برای وحدت اجتماعی استفاده شود و بانک مرکزی در این خصوص می تواند نقش مهم ایفا و در این زمینه به بانک ها کمک کند.
مدیرعامل بانک پارسیان با ارایه راهکاری برای سهولت اجرای ابلاغیه اخیر ارزی بانک مرکزی در خصوص سپرده پذیری ارزی بانک ها برای جلوگیری از التهاب بازار،گفت : صدور کارت ارزی برای مسافران و زائران سپرده ارزی را جذاب می کند و بانک پارسیان به این منظور این خدمت را در دستور کار قرار داده که بزودی عملیاتی خواهد شد.
دکتر پرویزیان در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر لزوم حمایت بانک ها از مددجویان و نیازمندان کمیته امداد امام (ره) ، افزود : در سالی که مزین به شعار”حمایت از کالای ایرانی” است، لازم است تا بانک ها نیز از مددجویانی که از تسهیلات بانک ها خودکفا شده اند و کالاهایی خوبی را تولید کرده اند، استفاده کنند.
شبکه بانکی در مسئله فقر زدایی نقش موثری ایفا کرده است.
عبدالملکی ، معاون اشتغال کمیته امداد امام (ره) که دراین نشست به عنوان میهمان ویژه حضور داشت؛ با تاکید بر حمایت بانک ها از کمیته امداد، گفت : شبکه بانکی در مسئله فقر زدایی نقش موثری ایفا کرده است.
وی خاطر نشان کرد: از اوایل دهه هفتاد تاکنون، کمیته امداد بر اساس تسهیلات شبکه بانکی ۵/۱ میلیون طرح اقتصادی خرد و با تسهیلات مستقیم شبکه بانکی حدود ۷۵۰ هزار طرح اجرا کرده است.
عبدالملکی افزود: از سال۹۰ تاکنون حدود ۷۵۰۰ میلیارد تومان شبکه بانکی به مددجویان تسهیلات اشتغال اعطا کرده است که این منجر شده است که سالانه ۱۰۰۰میلیارد تومان در هزینه های کمیته صرفه جویی شود.
معاون اشتغال کمیته امداد با بیان اینکه می بایست نقش مسئولیت های اجتماعی بانک ها بیشتراطلاع رسانی شود، افزود: کمیته امداد در سالی که به نام حمایت از کالای ایرانی نام گذاری شده است این آمادگی رادارد تا نمایشگاهی از کالاهای مددجویانی که ازتسهیلات بانک ها خودکفا شده اند برگزار تا بانک ها بتوانند ازاین کالاها و خدمات استفاده کنند.
وی با اشاره به برنامه کمیته امداد برای کمک به فروش محصولات مددجویان، گفت : :دوستان شبکه بانکی در تداوم مسئولیت های اجتماعی خود، می توانند کالای مورد نیاز کارکنان خود را از این مددجویان تهیه کنند.
در این همایش ضرورت حضور بانک‌ها درشبکه‌های اجتماعی در ایران و جهان، شبکه‌های اجتماعی موجود و همچنین معرفی شبکه اجتماعی داخلی برخی بانک ها به بحث و تبادل نظر گذاشته شد.
بر اساس این گزارش، از مهم‌ترین اهداف این همایش، پیشگیری از سواستفاده‌های احتمـالی، یکپارچه‌سازی شبکه بانکی در تعاملات و اطلاع‌رسانی از طریق رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی، نحوه استفاده از پیام رسان‌های داخلی و حمایت از استارتاپ های داخلی است تا شبکه بانکی با هم‌اندیشی و هم‌فکری همکاران روابط عمومی بتواند در پیشبرد اهـداف عالی صـنعت بانکداری یعنی خدمت به جامعه و حرکت در مسیر فرمایشات مقام معظم رهبری و دولت موفق‌تر از قبل ظاهر شوند.