بازی سه بعدی عملیات انهدام ۳ رونمایی شد

دوشنبه 1 جولای 2019 در 21:10


نرم افزار «عملیات انهدام ۳» بازی رایانه‌ای با محوریت دفاع مقدس است که در شماره‌های پیشین آن عملیات‌های فتح‌المبین و فتح پاوه بازسازی شده بود؛ امروز رونمایی شد.

 

نرم افزار سه بعدی «عملیات انهدام ۳» صبح امروز (دوشنبه دهم تیر) توسط سردار سرتیپ بسیجی بهمن کارگر رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در حاشیه نخستین جشنواره ملی فعالان دفاع مقدس و مقاومت در فضای مجازی در موزه انقلاب و دفاع مقدس رونمایی شد.

نرم افزار «عملیات انهدام ۳» یکی از بازی‌های رایانه‌ای با محوریت دفاع مقدس است که در شماره‌های پیشین آن عملیات‌های فتح‌المبین و فتح پاوه بازسازی شده است.

براساس این گزارس «عملیات انهدام ۳» نسخه نهایی این بازی سه بعدی است که به عنوان نفس‌گیرترین نبرد عنوان شده که در این فرآیند نبرد جبهه مقاومت با رژیم صهیونیستی ترسیم شده است.

علی‌اصغر جعفری مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس هنگام رونمایی از این نرم‌افزار سه بعدی، گفت: امیدواریم این بازی بتواند بخشی از نیازهای حوزه بازی‌های رایانه‌ای را در کشور تامین کند.

همچنین در بخش نرم افزارهای کاربردی و نرم افزارهای چند رسانه‌ای از سازندگان محصولات «جنگی که بود و جنگی که هست» و نرم افزار چند رسانه‌ای «سردار هور» نرم افزار چند رسانه‌ای «خط شکن» و نرافزار کاربردی «خاک و خون» تجلیل شد و در حوزه هنرها و سرگرمی‌های دیجیتال نیز از رتبه‌های برتر معرفی و تقدیر شدند.

 

**امروز جزء ۱۰ کشور ممتاز در حوزه فضای مجازی هستیم/برترین نبرد در حوزه بازی‌های رایانه‌ای رونمایی شد

در این مراسم سرهنگ حیدری دبیر جشنواره ملی فعالان دفاع مقدس و مقاومت در فضای مجازی با اشاره به اینکه دفاع مقدس بزرگترین رویداد پس از انقلاب اسلامی بود، گفت: انتقال مفاهیم آن حماسه جاویدان بهترین نسخه برای غلبه بر مشکلاتی است که امروز با آن مواجه هستیم. برای اینکه مطالب مرتبط با دفاع مقدس را در فضای مجازی جمع آوری کنیم برگزاری اولین دوره جشنواره ملی فعالان دفاع مقدس و مقاومت در دستور کار بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس قرار گرفت.

وی افزود: فراخوان اولین دوره جشنواره ملی فعالان دفاع مقدس و مقاومت در شهریور ماه اعلام شد و تا آبان ماه مهلت دریافت اثر بود که این مهلت تا آذر ماه تمدید شد.

سرهنگ حیدری گفت:در این دوره جشنواره ۹۰۴ اثر به دبیرخانه رسید و آثار رسیده به جشنواره بر اساس ملاک‌های اعلام شده بررسی و در اختیار داوران قرار گرفت. ۴۰ اثر در نمایشگاه و۴۰ اثر رویش‌های انقلاب اسلامی به نمایش گذاشته شد و بیش از ۹۸ درصد شرکت کنندگان در جشنواره از خیل جوانان هستند.

در این مراسم امیر خوراکیان، معاون محتوایی مرکز ملی فضای مجازی با اشاره به اینکه برای تصرف فضای مجازی به نیروهای مردمی و بسیجی نیاز داریم، بیان کرد: همانطور که شور و حرارت و انگیزه ها باعث شد دشمن عقب نشینی کند اما برای عقب زدن دشمن در فضای مجازی نیازمند حضور نیروهای مردمی هستیم البته اینطور برنامه ها و جشنواره ها موجب شد نیروهای مردمی انگیزه بگیرند؛ ساماندهی شوند و مدل کار را در این حوزه را یاد بگیرند و در این عرصه موفق شوند.

وی افزود: برای حفظ استقلال کشور هزینه زیادی کرده ایم تا این استقلال به صورت نرم افزار از بین نرود. همه شئون زندگی ما به فضای مجازی کشیده شده است و در سال های آینده این حجم از فعالیت ها حتماً بسیار بیشتر خواهد شد البته تولید محتوا هم برای حفظ سهم معارف انقلاب و اسلام متناسب با ارزش های فرهنگی و اخلاقی ایرانی، پاسخگویی به شبهات و رساندن پیام ما به دنیا از ماموریت مهم امروز ماست.

معاون محتوایی مرکز ملی فضای مجازی با اشاره به اینکه امروز در شرایطی هستیم که روز به روز به اوقات فراغت افزوده می‌شود، اظهار داشت: حتما در این شرایط مسئله سرگرمی ها یکی از موضوعات مهمی است که باید روی آن سرمایه گذاری کنیم.

تقی پور، عضو شورای عالی فضای مجازی با اشاره به اینکه امروز میدان نبرد از جنگ سخت به جنگ نرم و فرهنگی کشیده شده است، گفت: توفیقات جوانان در عرصه فضای مجازی کمتر از خون شهدا در دوران دفاع مقدس نیست. به هر دلیلی شاهد هستیم به آن وحدت و یکپارچگی که در حوزه دفاع مقدس با نفس قدسی امام راحل وجود داشت در زمینه جنگ نرم نرسیده ایم.

وی افزود: وقتی رهبری فضای مجازی را با انقلاب اسلامی مقایسه می کند به معنای این است که دشمن به این فضا کوچ کرده و ما هم باید با همان شور و انگیزه دوران دفاع مقدس، خاکریزهایمان را در این فضا قرار دهیم. کتابی در وزارت دفاع با عنوان جنگ رسانه ای اجتماعی اخیرا منتشر شده است که در این کتاب درباره تک تک محورهای جنگ نرمی که دشمن طراحی کرده است و در جنگ نرم ما امروز پیاده می شود نوشته شده است. امروز تا اسم از گروه های اجتماعی می آوریم یاد تلگرام، اینستاگرام می افتیم در حالی که فرهنگ ما بر شبکه های اجتماعی است و یکی از ملزومات ما در این فضا حضور فعالان مردمی است.

عضو شورای عالی فضای مجازی با اشاره به اینکه فضای مجازی برای انقلاب اسلامی فرصت های زیادی را فراهم کرد، اظهار داشت: امروز ۱۰ شرکت برتر دنیا در فضای مجازی فعالیت می کنند؛ این یعنی از فرصت ها درست استفاده کنیم. این فناوری ساکت و خنثی نخواهد بود. همین فرصت شبکه های اجتماعی در فضای مجازی فرصت بزرگی بود که از آن استفاده نکردیم و از پیامرسان های داخلی حمایت نکردیم. چاره کار این است که برای تقسیم کار ملی باید در فضای مجازی استقلال داشته باشیم این به معنای قطع ارتباط با دیگران نیست همانطور که در دنیا برای استقلال کشورمان با کشورهای دیگر قطع رابطه نکردیم. خاک سمی اینستاگرام، توئیتر و تلگرام جایگاه رشد اندیشه های پاک انقلاب اسلامی نیست بلکه باید بستر آن فراهم شود و بقیه بر عهده شما جوانان بسیجی است این فضا در عین حال ویژگی های خاص خود را دارد که با همه فشارها و تهاجم هایی که به ما می شد بالاترین قدرت ما، قدرت نرم است.