افتتاح مدرسه بانک اقتصادنوین در روستای حاجی قره شهرستان آق قلا

پنج‌شنبه 14 اکتبر 2021 در 11:00


امروز طی مراسمی با حضور مدیرعامل بانک اقتصادنوین، دانش آموزان و معلمان و تنی چند از مسئولان استانی، مدرسه بانک اقتصادنوین در روستای حاجی قره از توابع شهرستان آق قلا افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی بانک اقتصادنوین، در این مراسم علیرضا بلگوری، مدیرعامل این بانک با اشاره به اهمیت ایفای مسئولیت‌های اجتماعی در کنار مسئولیت‌های حرفه‌ای از سوی بنگاه‌های اقتصادی گفت: مقولاتی چون کمک به تولید و اشتغال به ویژه اشتغال مولد، اقدام در جهت توزیع عادلانه امکانات در حوزه سلامت، اقدامات زیست محیطی و از همه مهمتر تلاش در جهت رشد و بالندگی سرمایه‌های انسانی آینده کشور همواره مورد تاکید و توجه سهامداران، هیئت مدیره و مدیران و کارکنان بانک بوده است.
بلگوری با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید در پاندومی کرونا تاکید کرد: فرایند اجتماعی شدن دانش آموزان به ویژه در مقطع ابتدایی در مدرسه و همراه با سایر دانش آموزان و مشارکت در مباحث و کار گروهی شکل می گیرد. از این روست که قاطبه کارشناسان بر حضوری شدن مدارس علی رغم همه مخاطرات آن تاکید دارند و به نظر می‌رسد با وجود سرعت بسیار بالا در غیر حضوری شدن خدمات که در نتیجه شیوع ویروس کرونا شتاب بیشتری هم به خود گرفت، مدرسه و محیط آن بی بدیل است و هرگز قابل حذف نخواهد بود. سی و دومین مدرسه بانک اقتصادنوین هم با این اعتقاد و باور افتتاح و تقدیم دلبندان شما شد.

تعداد مدارس بانک اقتصادنوین در مناطق کمتر برخوردار در سال ۱۴۰۰ به ۴۳ مدرسه افزایش پیدا کرده که از این تعداد ۳۲ واحد به بهره‌برداری رسیده، ۸ واحد در حال ساخت است و سه مدرسه نیز در مرحله آغاز عملیات اجرایی ساخت قرار دارند.
گفتنی است، مدرسه روستای سیل زده حاجی قره شهرستان آق قلا واقع در استان گلستان سه کلاس دارد که در زمینی به مساحت یک هزار متر مربع و زیربنای ۳۰۶ مترمربع ساخته شده است. همچنین بانک اقتصادنوین به ‌منظور حمایت و تشویق دانش‌آموزان به یادگیری، تعدادی کوله‌پشتی حاوی لوازم‌التحریر به آن‌ها اهدا کرد.