اعلام میزان بدهکاری تهران از زبان رئیس شورا

سه‌شنبه 25 جولای 2017 در 15:50


رییس شورای شهر تهران درباره زمان آغاز به کار پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش گفت: هنوز اعلام رسمی نشده است اما با روند موجود، شهریورماه زمان آغاز به کار شوراها خواهد بود البته ما آمادگی داریم که از ۱۲ مردادماه نیز شورای جدید کار خود را آغاز کند.

به گزارش تهاران نامه به نقل از شوراآنلاین، مهدی چمران در حاشیه سیصدوشصت‌وسومین جلسه علنی شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران گفت: جلسه امروز به موضوع گزارش نظارتی کمیسیون برنامه و بودجه اختصاص پیدا کرد که در آن فقط درخصوص پروژه‌های شهرداری تهران گزارشی ارائه شد. بدین ترتیب کل پروژه‌ها بازدید شده و مسائل مالی، پیشرفت پروژه‌ها، نحوه انعقاد قرارداد آنها و احیانا تأخیر و یا عدم آغاز به کار این پروژه‌ها مورد بررسی قرار گرفت و گزارش آن به اعضای شورای شهر ارائه شد.

وی ادامه داد: پس از ارائه این گزارش، برای اعضای شورای اسلامی شهر تهران سوالات زیادی به وجود آمده بود که در این جلسه به برخی از آنها پاسخ داده شد و پاسخ سایر اعضا به جلسه بعد موکول شد.

رییس شورای شهر تهران مصوبه حفظ و صیانت از باغات را یکی دیگر از موضوعات مورد بررسی در این جلسه خواند و افزود: این طرح نیز با اکثریت آرای اعضای شورا به تصویب رسید تا در یک صفحه تعداد درختان جریمه و برخی موارد دیگر به همراه پروانه تهیه شود.

چمران درخصوص میزان بدهی شهرداری تهران نیز گفت: باید به این نکته توجه داشته باشیم که میزان بدهی در یک تاریخ مشخص مورد بررسی قرار بگیرد چراکه رقم بدهی هر روز تغییر خواهد کرد. با این وجود شهرداری تهران بین ۱۹ تا ۲۰ هزار میلیارد تومان به بانک‌ها،پیمانکاران و مردم بدهکار است،‌اما پروژه‌های در حال اجرا و وام‌هایی که بازپرداخت آنها در سال‌های آینده آغاز می‌شود، جزو بدهی تلقی نمی‌شود و باید در سال‌های آینده آنها را به عنوان بدهی برشماریم. در این حوزه نیز رقم ۶۰ هزار میلیارد تومان را تایید نمی‌کند.

وی تاکید کرد: قطعا با معاون مالی شهرداری تهران جلسه‌ای به صورت اختصاصی برای رسیدگی به این موضوعات گذاشته خواهد شد.

چمران درخصوص طرح ثبت‌نام از موتورسیکلت‌ها برای مجوز طرح ترافیک گفت: این کار آغاز شده و جمع‌آوری اطلاعات موتورسیکلت‌ها انجام می‌شود تا مشخص شود که این طرح چگونه باید انجام شود.