آغاز ثبت‌نام "مسابقه سالانه هوش مصنوعی ایران" iAAA در حوزه سلامت و پزشکی

شنبه 10 سپتامبر 2022 در 11:13


ثبت‌نام “مسابقه سالانه هوش مصنوعی ایران” iAAA در حوزه سلامت و پزشکی، با ۳ میلیارد جایزه برای تیم اول و بیش از ۵ میلیارد ریال جایزه از روز شنبه مورخ ۱۹ شهریور ماه  ۱۴۰۱ آغاز شد.

مسابقه سالانه هوش مصنوعی ایران، iAAA، با هدف آشنایی و آموزش علاقه‌مندان به این فناوری و پرورش این افراد در کل کشور، در نظر دارد طی یک فرایند مشخص حضوری و غیر حضوری، آموزش­های لازم به علاقه­مندان ارائه دهد و در نهایت با طرح موضوعات جدی صنعت در حوزه هوش مصنوعی، علاوه بر پیشبرد اهداف مسابقه ۳ مسئله واقعی را رفع نماید. در سال جاری این مسائل در حوزه سلامت و پزشکی خواهد بود و تیم ها در پایان مسابقه، فارغ از جوایز دریافتی، میتوانند از ظرفیت های جانبی فراهم شده نیز استفاده نمایند.

در این مسیر بسیاری از فعالین و تصمیم­­گیران همراه این مسابقه خواهند بود. بنیاد ملی نخبگان، وزارت کار، رفاه و امور اجتماعی، نمایشگاه اینوتکس، شبکه فن بازار ملی ایران، پژوهشگاه ICT، پارک فناوری پردیس و شرکت های­وب بخشی از همراهان این مسابقه هستند.

فرایند این مسابقه ۵ ماهه بوده و شرکت­کنندگان ۷۰ ساعت آموزش تئوری و ۲٫۵ ماه آموزش عملی مسئله محور در زمینه­های مختلف مرتبط با حوزه مسابقه را طی می­کنند. در ادامه نیز مطالب مرتبط با ابزارهای کسب و کار را در وبینارها و سمینارهایی که برایشان  مشخص شده، آموخته و با چالش های روز بیشتر آشنا خواهند شد. درادامه به این افراد فرصت داده می­شود  تا به صورت عملی با نیازهای واقعی حوزه هوش مصنوعی آشنا شده و به سمت ارائه راهکار برای این نیاز­ها حرکت کنند. ارزیابی این افراد علاوه بر بررسی فعالیت­های مختلف و آزمون­های مورد نیاز و نظر منتور مربوطه در طی دوره، وارد مرحله داوری شده و هر تیم/فرد بر اساس شاخص­های مختلف امتیاز مشخصی دریافت می­کند.

از دیگر مزایای این مسابقه، امکان استخدام در شرکت­های بزرگ فعال در این حوزه است. افراد پس از طی کردن فرایند آموزش، بر اساس آموزش­ها و توانمندی فردی برای استخدام در شرکت­ها آماده می­شوند.

افراد علاقمند به شرکت در این مسابقه برای دریافت اطلاعات بیشتر می­توانند به وبگاه مسابقه، به آدرسWWW.IAAA.AI  مراجعه نمایند.