آشنایی با روش های نوین تاسیساتی مهم ترین هدف سومین همایش اتحادیه تاسیسات مکانیکی ساختمان

یکشنبه 18 آگوست 2019 در 18:46


ایستگاره اخبار:ریس اتحادیه تاسیسات مکانیکی ساختمان گفت: یک فاکتور مهم که باعث فرسودگی ساختمان میشود تاسیسات مکانیکی است که در سومین همایش اتحادیه تاسیسات مکانیکی ساختمان به آن پرداخته شد.

بیژن عطارد ریس اتحادیه تاسیسات مکانیکی ساختمان درحاشیه  سومین همایش اتحادیه تاسیسات مکانیکی ساختمان در سالن هامی پارسه برگزار شد گفت:هدف این همایش آشنایی همکاران با روش های نوین تاسیساتی که نقش موثری در طول عمر ساختمان دارند آشنا کنیم.

وی عمر متوسط ساختمان در ایران را ۲۵ سال دانست و ادامه داد:متوسط عمر مفید ساختمان در کشورهای پیشرفته ۹۰ سال است و ما بر انیم تا  بتوانیم در این همایش ها آموزش های لازم را به همکارانمکان بدهیم تا در نتیجه طول عمر مفید ساختمان ها را افزایش دهیم و از هدر رفت بسیاری از سرمایه ها جلوگیری کنیم.

وی در ادامه افزود: عدم رعایت کیفیت مناسب در ساخت وساز‌ها، به کار بردن مصالح ساختمانی بی‌کیفیت و نیز عدم به کارگیری شیوه اجرایی مناسب، باعث ساخت چنین واحد‌های مسکونی با عمر پایین می‌شود.

وی ادامه داد: یک فاکتور مهم که باعث فرسودگی ساختمان میشود تاسیسات مکانیکی است مجموعه لوله کشی ساختمان و نصب تجهیزات مرتبط با این امر که این همایش می تواند به شرکت های تولیدکننده تجهیزاتی آموزش های لازم را بدهد تا علم خود را بالا ببرند.

وی افزود:این همایش با رویکرد اصلاح مصرف انرژی در ساختمان همراه با برنامه های آموزشی مجریان و کارگاههای آموزشی کاربردی،شرکت های فعال در صنعت ساختمان برگزار می شود.