آرشیو اخبار فرهنگی

شالویی: شعر و ادب ایران زبانزد همه مردم جهان است/ نقش شهریار در اعتلای ادبیات معاصر بی‌بدیل است

چهارشنبه ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ در ۱۵:۲۵

ایستگاه اخبار:دستیار ارشد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به جایگاه بالای شعرای گذشته و معاصر ایران در جهان گفت: ایران در دنیا به شعر، ادب و تمدنش شناخته شده است.

ادامه ...

مستند گمشده در تاریخ به کارگردانی یاسر شاهسواری

یکشنبه ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ در ۲۲:۲۵

یاسرشاهسواری اظهارداشت:پس ازساخت مستندسه گانه سینمایی ایران (بازگشت،مردی بنام ساموئل،خاطرات گمشده)باانبوهی ازتصاویراستفاده نشده دراین مستندهامواجه شده وپس ازبازبینی برآن شدیم باتکمیل کردن وگرفتن تصاویرمجموعه مستندشش قسمتی بانام گمشده در تاریخ راتهیه وتولیدنماییم.

ادامه ...

آغاز جشنواره “تئاتر مقاومت” از پیاده‌روی اربعین/ تابع ستاد اربعین هستیم

چهارشنبه ۹ شهریور ۱۴۰۱ در ۱۸:۳۵

دبیر هجدهمین جشنواره تئاتر مقاومت با اشاره به اضافه شدن بخش بین‌المللی به این رویداد گفت: جشنواره از پیاده‌روی اربعین آغاز می‌شود، اما با توجه به تحولات اخیر عراق تابع ستاد مرکزی اربعین هستیم.

ادامه ...

در نشست جشنواره جهانی شعر آیینی عنوان شد: خواهش کردیم تا شاعران پیشکسوت انصراف بدهند!

چهارشنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ در ۱۹:۱۳

دبیر علمی جشنواره جهانی شعر آیینی با اشاره به استقبال از این رویداد ادبی اظهار کرد: استقبال به حدی بود که داور برای بررسی آثار نداشتیم و از شاعران پیشکسوت خواهش کردیم، از جشنواره انصراف دهند و در اجرای جشنواره ما را یاری برسانند.

ادامه ...

پایان تدوین مستند داستانی خاکجا به کارگردانی یاسر شاهسواری

سه شنبه ۴ مرداد ۱۴۰۱ در ۱۱:۲۴

زندگی امروزه همه انسانها پر از دغدغه و مشکلاتی است که گاهی ادامه راه را بسیار سخت میکند.

ادامه ...

فیلم وفاسیز به کارگردانی یاسر شاهسواری آماده نمایش شد

یکشنبه ۲ مرداد ۱۴۰۱ در ۲۳:۰۸

شاهسواری گفت: وفاسیز داستان کهنه عشقی است که در دل خود عشق و نفرت را بهمراه دارد .

ادامه ...

ساماندهی کودکان کار و خیابانی به روایت گرافیک

سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ در ۱۴:۴۷

نشست خبری اولین رویداد ملی گرافیک «ورود کودکان ممنوع» با موضوع معضلات اجتماعی پیرامون کودکان کار و خیابانی در بخش‌های پوستر، تصویرسازی، کارتون و کاریکاتور امروز در سالن مهر حوزه هنری برگزار شد.

ادامه ...

ضرورت برگزاری نشست تخصصی توسعه روابط فرهنگی ایران و روسیه

دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ در ۰۹:۲۳

کارکردهای انجمن دوستی در ارتقاء دیپلماسی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران عبارت از؛ گسترش دوستی در سطح بین‌المللی، تصویرسازی ملی و برندسازی ملت ایران، همسوسازی جامعه هدف با برنامه و ایده‌های فرهنگی و سیاسی ایران، مدیریت افکار عمومی بین‌المللی، نمایش مطلوب میراث فرهنگی ایران و کمک‌رسانی به اهداف سیاسی ایران، همگرایی سیاسی و فرهنگی در جهان اسلام، انتقال اندیشه‌ها و پیام‌های سیاسی و فرهنگی انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران، اعتبار و اعتمادسازی، کاهش دادن سطح تعارضات در تعاملات بین‌المللی و غیره می‌باشد.   در خصوص هر کدام از کارکردهای فوق باید اشاره کرد که رصد و پایش فعالیت‌های انجمن‌های …

ادامه ...

اعلام اسامی ۱۰ طرح برگزیده جلسات پیچینگ

شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰ در ۱۱:۴۷

اسامی ۱۰ طرح برگزیده شرکت‌کننده در جلسات پیچینگ سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران اعلام شد.   به گزارش ستاد خبری سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، ۱۰ طرح برگزیده از سوی هیأت انتخاب شش نفره متشکل از مسعود امینی، مجید برزگر، آرش رصافی، محمد فهیمی، پیتر موردما  و گابریه له، به منظور شرکت ‌در جلسات پیچینگ این دوره از جشنواره را به شرح زیر معرفی کرد: «جناکات» عطا مجابی «پسری به نام سینا» آیدا علی مددی «ویژه نیمه شب» پوریا پیشوایی «خواب زرد خالدار» باران سرمد «آن روز» مصطفی امامی «راه پله» محسن باقری دستجردی …

ادامه ...

انتظارات رئیس انجمن مجموعه داران ایران از وزیر میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی

چهارشنبه ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ در ۱۳:۱۴

منوچهر لطفی علاوه بر مرور اهداف شکل‌گیری سازمان‌های مردم‌نهاد مرتبط با حوزه‌های ۳ گانه زیرمجموعه وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی انتظارات این سازمان‌ها از وزیر جدید را تشریح کرد. _ انتخاب معاونین وزارتخانه و مدیران کل و مسولین دوائر از متخصصان شاغل در وزارتخانه انجام شود _ انتخاب مسئولین وزارتخانه از بین افراد خوشنام و دست پاک انجام شود _ادامه کمک های بلاعوض به مجموعه داران و موزه داران خصوصی که به نوعی در کرونا متضرر شدند وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در سال‌های اخیر تلاش کرد در قالب وظایف اداره کل موزه‌های کشور از مجموعه‌داران …

ادامه ...